Земля

Активні вулкани виявлені під Північно-Західною Європою

Дослідники виявили нові докази існування активних вулканів поблизу деяких з найбільш густонаселених районів Європи. В ході дослідження були отримані дані GPS-моніторингу від датчиків по всій Західній Європі для моніторингу найменших рухів на поверхні Землі, які на думку вчених викликані збільшенням підповерхневого плюму мантії.

Регіон Айфель розташований приблизно між містами Ахен, Трір та Кобленц, в Західній і Центральній Німеччині. Він є місцем багатьох ранніх вулканічних подій від яких залишилися круглі озера (Маасі).

Це залишки сильних вулканічних вибухів, як той, що створив Laacher See – найбільше озеро в цьому районі. Виверження, як вважають, сталося близько 13 000 років тому, з такою ж вибуховою силою, як і катастрофічне виверження гори Пінатубо в 1991 році.

Вважається, що мантійний шлейф, який, можливо, викликав цю історичну активність, все ще присутній, поширюючись до 400 км вниз в землю.

“Більшість вчених припускали, що вулканічна активність в Айфелі залишилася в минулому”, – сказав провідний автор дослідження, професор Корн Кремер. “Але судячи з отриманими даними, здається очевидним, що щось назріває під серцем Північно-Західної Європи.”

У новому дослідженні дослідницька група, що базується в Університеті Невади, Ріно і Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі, використовувала інформацію з тисяч комерційних і державних GPS-антени по всій Західній Європі, щоб відстежувати, як Земля рухається вертикально і горизонтально, коли земна кора розтягується, зміщується і штовхається.

Результати дослідження показали, що земна поверхня регіону рухається у висхідному і низхідному напрямку на величезній площі з центром в Ейфель, а також областях, включаючи Люксембург, Східну Бельгію і південну провінцію Нідерландів, Лімбург.

“Область Айфеля є єдиною областю в дослідженні, де рух грунту виявився значно більшим, ніж очікувалося”, – заявив Кремер. “Результати показують, що мантійний шлейф, який підіймається, може пояснити спостережувані закономірності й швидкість руху грунту.”

Нові результати підтверджують попереднє дослідження, яке виявило сейсмічні свідоцтва руху магми під Laacher See – обидва дослідження вказують на те, що область Айфеля має активну вулканічну систему.

“Це не означає, що вибух або землетрус неминуче або можливо навіть знову в цій області”, – відзначили дослідники. Ми та інші вчені плануємо продовжити моніторинг території з використанням різних геофізичних і геохімічних методів, щоб краще зрозуміти і оцінити будь-які потенційні ризики.”

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button