Технології

“Акуляча” плівка знижує опір літаків у повітрі (фото)

Інновація призведе до щорічної економії близько 400 тонн гасу і більше 1200 тонн вуглекислого газу на кожен Boeing 777-300ER.

Минулого тижня агентство з авіаційної безпеки Європейського Союзу (EASA) надало Lufthansa Technik дозвіл на модифікацію двох варіантів Boeing 777 за допомогою паливозберігаючих риблет-плівок AeroSHARK, орієнтованих на сталий розвиток інновацій, розроблених спільно Lufthansa Technik і хімічною компанією BASF. Випуск фірмою з технічного обслуговування літаків.

Нова технологія тепер буде встановлена на літаках Lufthansa Cargo і Swiss International Air Lines (SWISS).

“Завдяки особливій структурі поверхні з мікроскопічних ребер — так званих реберець – AeroSHARK знижує опір тертю обшивки літака. В результаті витрата палива і викиди CO2 знижуються приблизно на один відсоток», — наголошується в заяві.

Інженери встановлюють риблет-плівки AeroSHARK. Фото: Lufthansa

Інженерів надихнула шкіра акул. Вона покрита крихітними лусочками (шкірними зубчиками), які представляють собою дентинові пластинки з рельєфною поверхнею. Кожна пластинка закінчується виступаючим емалевим шипом, всередині у неї, як у справжнього зуба, є кровоносні судини і нервові закінчення. Раніше група дослідників-біологів з Гарвардського університету з’ясувала, що саме ця ребриста структура шкіри допомагає їм так швидко пересуватися.

Для кожного Boeing 777-300ER, що експлуатується Швейцарією, це означає щорічну економію близько 400 тонн гасу та понад 1200 тонн вуглекислого газу. Коротший Boeing 777F економить близько 370 тонн палива та 1170 тонн CO2 на рік.

Інженери встановлюють риблет-плівки AeroSHARK. Фото: Lufthansa

Перший Boeing 777-300ER швейцарської авіакомпанії, оснащений AeroSHARK, вже почав щоденні рейси в жовтні. Перші польоти цього літака, проведені 8 і 9 вересня 2022 року спільно з EASA, були зроблені для збору докладних доказів того, що модифікація AeroSHARK не зробила негативного впливу на безпеку експлуатації і керованість Boeing 777.

Тепер AeroSHARK встановлюватимуть на 12 літаків 777-300ER і 11 літаків 777F компаній SWISS і Lufthansa Cargo. Очікується, що ці зміни скоротять вуглецевий слід Lufthansa Group більш ніж на 25 000 тонн на рік.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button