Технології

Нова мембрана допоможе збільшити місткість водневих паливних елементів на 50%

Розроблена відомою хімічною компанією BASF мембрана допоможе збільшити щільність зберігання енергії у водневому паливному елементі HyPoint на 50%.

BASF також вже близько 15 років виробляє протонопровідні мембрани під торговою маркою Celtec. Протонообмінні мембрани є ключовим компонентом водневих паливних елементів — перспективних екологічних джерел струму, які можуть використовуватися в автомобілях і авіації.

Принцип їх роботи досить простий: гази водень (H2) і кисень (O2) надходять в різні частини паливного елемента, розділені мембраною, яка призначена для пропускання тільки окремих позитивно заряджених іонів водню — протонів. Платиновий каталізатор з боку водню розщеплює кожну молекулу H2 на два протони H + і два електрони. Протони рухаються через мембрану в бік кисню, і електрони зустрічаються з ними там після проходження через електричний ланцюг, створюючи струм. Електрони, протони й кисень потім з’єднуються на іншій стороні, утворюючи воду.

BASF розробила нову мембрану, здатну працювати при вищих температурах і тисках, ніж раніше, з сильнішими механічними властивостями. HyPoint, зі свого боку, розробляє унікальний паливний елемент з повітряним охолодженням з турбіною, який відрізняється від традиційних конструкцій саме тим, що використовує вищі температури й створює тиск в системі, щоб швидше пропускати більше протонів через мембрану і створювати в результаті більше енергії.

При заданій вихідній потужності, за словами HyPoint, пристрій набагато легший інших паливних елементів, представлених на ринку, почасти тому, що він не вимагає охолодження. Це робить його особливо привабливим для використання в електричних літаках. За словами представників компанії, новий елемент також працює в чотири рази довше і не потребує водню високої чистоти.

Очікується, що за допомогою нової мембрани компанії вдасться збільшити місткість елемента до 3000 Вт/кг. У продаж такі агрегати надійдуть не раніше 2024 року — такі прогнози дає HyPoint.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button