Всесвіт

“Хаббл” показав частину туманності, в якій народжуються і вмирають зірки

На новому зображенні “Хаббла” видно невелику частину туманності Кіля. Фотографію публікує Космічний центр Годдарда НАСА.

Космічний телескоп “Хаббл” зробив нову фотографію туманності Кіля, офіційно відому як NGC 3372. Це величезна хмара газу та пилу, яка містить кілька масивних і яскравих зірок. Маса 12 з них в 50-100 разів більше сонця.

NGC 3372 – емісійна туманність; інтенсивне випромінювання її зірок іонізує газ і змушує його світитися. Тут спостерігаються спалахи зореутворення, які відбуваються одночасно із загибеллю зірок. Коли зірки утворюються і виробляють ультрафіолетове випромінювання, їх вітри розсіюють газ і пил навколо них.

Туманність Кіля – величезний зоряний розплідник приблизно в 7500 світлових роках від Землі. Вставка зліва вгорі позначає область туманності Кіля, яку спостерігає “Хаббл” на новому зображенні. Автори та права: NASA, ESA, а. Краус (Техаський університет в Остіні) та ESO Обробка: Гледіс Кобер(NASA / Католицький університет Америки)

Щоб зробити це зображення туманності, вчені використали можливості інфрачервоного випромінювання “Хаббла”, які виявляють довші хвилі світла, що не розсіюються важким пилом і газом. На новій фотографії показано лише невелику ділянку туманності, яка знаходиться недалеко від центру в районі з більш розрідженим газом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button