Технології

Алгоритм на основі супутникових даних допомагає уникнути посуху

Алгоритм вчених з Університету Іллінойсу на основі супутникових даних допомагає уникнути засухи. Він робить це виходячи з даних про фотосинтез, кількість вуглецю і води.

Нова система картографування з високим дозволом BESS-STAIR являє собою супутникову біофізичну модель, яка поєднує водні, вуглецеві та енергетичні цикли рослин. Її розробили дослідники Центру перспективних інновацій у сфері біоенергетики та біопродуктів (CABBI) при Університеті Іллінойсу. Систему протестували на 12 дільницях по всій території США, її оцінки досягли найвищих показників за всю історію академічних досліджень.

«BESS-STAIR володіє величезним потенціалом для того, щоб стати надійним інструментом для управління водними ресурсами в сільському господарстві по всьому світу», — відзначили дослідники.

 

Традиційні методи оцінок значною мірою спираються на дані теплового випромінювання, вимірюючи температуру полотна рослин і ґрунту в результаті випаровування. Але у цих методів є два недоліки: супутники не можуть збирати дані про температуру поверхні в похмурі дні. І дані про температуру не дуже точні, що, в свою чергу, впливає на сумарні оцінки випаровування.

Замість цього команда CABBI зосередилася на вуглецевих, водних та енергетичних циклах. Модель BESS-STAIR спочатку оцінює рівень фотосинтезу, потім — кількість вхідного і вихідного вуглецю і води. Це дозволить зрозуміти яку кількість води необхідно в конкретному регіоні, щоб рослини не загинули.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»