Наука

Антибіотики мають масу побічних ефектів. Але чи можна її чимось замінити?

Важко заперечувати той факт, що антибіотики є вкрай ефективним засобом у лікуванні маси захворювань, які якісь пару сотень років тому вважалися практично невиліковними. Однак ці препарати мають і чимало побічних ефектів, що зачіпають практично весь наш організм. Але можна зберегти позитивну дію ліків, позбувшись від негативного? Виявляється, це не так вже й складно.

Антибиотики имеют массу побочных эффектов. Но можно ли их чем-то заменить?

Як це часто буває, на допомогу прийшла сама природа. Наразі група вчених з Університету Джорджа Мейсона проводить повномасштабні дослідження препаратів, які можуть стати найбільш безпечною альтернативою антибіотикам. Нові ліки в основі своїй мають бактеріофаги. Бактеріофаги — це, звичайно, далеко не новий винахід, і вони вільно живуть у природі. По своїй суті бактеріофаги — це особливі віруси, які вибірково вражають певні бактеріальні клітини. Потрапляючи всередину клітини, віруси розмножуються і викликають в кінченому підсумку загибель останньої. Якщо «навчити» бактеріофагів справлятися з певними бактеріями — вони будуть діяти не гірше антибіотиків. Як заявив автор дослідження Тейлор Уоллес:

«Антибіотики не завжди без наслідків лікують захворювання, оскільки нерідко після сильнодіючих препаратів доводиться приймати інші ліки, щоб впоратися вже з наслідками лікування».

Результати проведених клінічних досліджень підтвердили безпеку ліків і практично 100%-ву переносимість бактеріофагів людським організмом. Нові препарати можна використовувати в якості альтернативи антибіотикотерапії при лікуванні уражень шлунково-кишкового тракту. Деякі фахівці навіть висловлюють припущення про те, що в майбутньому подібні бактеріофаги можна буде використовувати і для терапії інших органів і систем.

«Вже зараз бактеріофаги ефективно і без наслідків можуть усунути біль у шлунку, хронічну діарею і інші інфекційні захворювання шлунково-кишкового тракту».

Натхнення: hi-news.r

Кнопка «Наверх»