Наука

Алгоритм відкрив антибіотик, який вбиває всі бактерії і не чіпає клітини людини

Алгоритм для пошуку антибіотиків знайшов потенційно майбутні ліки.

Image by Christian Trick from Pixabay

Алгоритми допомогли знайти ключове з’єднання для майбутнього антибіотика. Він використовує новий спосіб атаки, до якого важко виробити стійкість.

Люди – не єдині організми, які хочуть вбивати бактерії: природа розробила широкий спектр антибактеріальних сполук, багато з яких використовують самі бактерії для боротьби один з одним.

Більшість сучасних антибіотиків отримано з цього набору, далі речовини синтезували в більш потужні форми. Проблема в тому, що з часом бактерії виробляють стійкість до цих препаратів, і потрібно створювати нові. В останні десятиліття прогрес різко сповільнився, оскільки починають закінчуватися бактерії, з якими найлегше працювати. В результаті стійкі до антибіотиків бактерії стають однією з найсерйозніших загроз у світі.

Щоб прискорити пошук нових антибіотиків, дослідники використовували алгоритми для дослідження кластерів біосинтетичних генів. Це групи генів, що кодують ряд білків. Останні потенційно можуть володіти антибактеріальними властивостями, але їх так багато, що перебрати вручну не вийде.

В результаті вийшло знайти одне особливо багатообіцяюче з’єднання, яке команда назвала цилагіцин.

У лабораторних тестах цилагіцин міг вбивати бактерії, в тому числі кілька штамів, стійких до існуючих антибіотиків. Важливо відзначити, що він не завдавав шкоди людським клітинам і міг лікувати бактеріальні інфекції у живих мишей. Але найбільш вражаюче, що йому навіть вдалося вбити бактерії, які дослідники спеціально сконструювали, щоб протистояти препарату.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button