Наука

Створено пристрій для видалення пам’яті у людей

Японські фахівці змогли створити першими унікальний пристрій, за допомогою якого можна легко стерти будь-якій людині пам’ять. На сьогодні гаджет пройшов перші випробування та вже був протестований на тваринах. Інші новини про здоров’я за посиланням https://www.planetanovosti.com/news/zdorovye/1-0-67. Про це повідомляє Science.

Вчені відзначають той факт, що спочатку людська пам’ять проходить кодування в гіпокампі. Ця частина головного мозку бере участь у процесі консолідації пам’яті, який є переходом від короткострокової пам’яті до довгострокової. Перехід здійснюється завдяки тому, що в хімічні синапси передаються певні дані.

Японські фахівці встановили, що на синапс цілком можна вплинути і таким чином видалити необхідні фрагменти пам’яті. Якщо скористатися спеціальною технікою оптичного впливу на людський мозок, це дозволить швидко зруйнувати білок кофілін. Саме він відповідає за нормальне функціонування хімічних синапсів.

Піддослідним мишам вчені спочатку ввели в організм аденовірус. Це такий собі «кур’єр», за допомогою якого відбувалася доставка протеїнів. Потім застосовувався оптичний вплив – різкий спалах світла, що призводило до вироблення протеїнами кисню. Він у свою чергу починав руйнувати кофілін. Після того, як експерименти на тваринах були завершені, фахівці змогли з упевненістю заявити про те, що подібна методика цілком здатна впливати на пам’ять людей у момент консолідації. Завдяки цьому можна змусити людину забути ту інформацію, яку вона тільки набула. Наприклад, гризуни, які тільки засвоїли «нове завдання», після спалаху світла у певний момент одразу забували його і продовжували вести такий спосіб життя, як і раніше.

Фахівці наголосили, що найближчим часом у планах немає використання пристрою на людях, адже цей момент був недостатньо добре вивчений. Потрібно додатково вивчити процес переходу пам’яті до довгострокової, щоб можна було повністю контролювати дії і не стерти пам’ять повністю. Вони також додали, що саме в момент консолідації виникає можливість стерти останні спогади. Слід зазначити, що максимально позитивно на згадку може вплинути сон. Саме тоді спостерігається практично повна її стабілізація. Цей момент вчені також беруть до уваги і, можливо, використовуватимуть у своїх подальших дослідженнях.

На сьогодні активно проводяться додаткові дослідження, котрі допоможуть виявить нові важливі нюанси. Можливо, зовсім скоро спеціалісти навчаться використовувати свій пристрій так, щоб люди отримували від цього виключно користь.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button