Здоров'я

Алкоголізм: шкідливість та наслідки вживання алкоголю

Термін «зловживання алкоголем» відноситься до 3 і 4 стадій у схемі вживання алкоголю. На цих етапах пияцтво стає реальною проблемою, і якщо людина продовжує активне вживання, то її можна віднести до категорії людей, що страждають алкоголізмом. Зловживання алкоголем надає довгостроковий і короткостроковий вплив на всі частини тіла.

Короткострокові ризики

Нижче наведено короткострокові ризики зловживання алкоголем, засновані на кількості споживаних одиниць.

 • Після 1-2 одиниць

Підвищена частота серцевих скорочень з розширенням кровоносних судинах. Як правило, в цьому стані людина весела, натхнена і досить говірка.

 • Після 4-6 одиниць

Мозок і нервова система поступово починають хворіти. Алкоголь впливає на область мозку, відповідальну за прийняття рішень і судження, сприяючи прояву незбагненної, нестримної і імпульсивної поведінки. Порушення в клітинах нервової системи змушує людину відчувати запаморочення і уповільнює реакцію і координацію.

 • Після 8-9 одиниць

Мова стає невиразною, зір втрачає фокус, а час реакції сповільнюється. Печінка, якій потрібно одну годину, щоб вивести алкоголь з організму, не в змозі зробити це повністю, що призводить до похмілля. Похмілля охоплює головний біль, нудоту, сонливість, сухість у роті, відчуття неспокою і загальний дискомфорт. Симптоми можуть зберігатися протягом доби і більше.

 • Після 10-12 одиниць

Посилення почуття сонливості, депресивного впливу на розум і тіло, а також значне порушення загальної координації. Рівень алкоголю в даний період токсичний, тому організм намагається розвіяти його через сечу, що призводить до зневоднення і викликає сильний головний біль. Наявність симптомів нудоти, блювоти, нетравлення шлунку і діареї свідчить про підвищений вплив на шлунок.

 • 12 одиниць і вище

Існує величезний ризик отруєння алкоголем. Важкі випадки отруєння алкоголем призводять до комі, пошкодження мозку і навіть смерті.

Довгострокові ризики

Зловживання алкоголем протягом багатьох років має наслідки для всіх частин тіла. Тривале і надмірне вживання погіршує імунну систему, підвищуючи чутливість до серйозних інфекцій. Люди, які регулярно п’ють, набагато частіше хворіють на пневмонію і туберкульозом, аніж ті, що не п’ють. Кінцевим результатом тривалого зловживання алкоголем є ушкодження органів, при цьому найбільшого збитку піддаються мозок, нервова система, серце, печінка і підшлункова залоза.

Нижче наведено довгострокові ризики вживання алкоголю в органах:

 • Мозок
  Надмірне вживання алкоголю викликає скорочення (атрофію головного мозку) певних ділянок мозку, з-за чого відбувається втрата пам’яті і інші симптоми, пов’язані з деменцією.
 • Нервова система
  Алкоголь має токсичну дію на нерви, із-за чого виникає алкогольна нейропатія. У цьому стані спостерігається загальна м’язова слабкість, яка призводить до проблем нетримання сечі, закрепів і сексуальної дисфункції.
 • Печінка
  Цироз печінки є поширеним захворюванням серед алкоголіків. Печінка постійно піддається впливу токсинів від алкоголю і, отже, настільки пошкоджується, що не може функціонувати. У даних обставинах єдиним варіантом порятунку життя є трансплантація органу.

Кнопка «Наверх»
Закрыть