Здоров'я

Друга ін’єкція вакцини вдвічі знижує ризик затяжного COVID-19

Дорослі, які отримали дві ін’єкції вакцини, мають на 49% менше шансів отримати затяжне захворювання, якщо вони заразилися COVID-19.

Дослідники з Королівського коледжу Лондона проаналізували дані учасників, які зареєструвалися в додатку UK ZOE COVID Symptom Study. Там можна самостійно вести щоденник спостережень, відзначати симптоми, результати тестів і вакцинацію. Вчені розглянули групу вакцинованих в період з 8 грудня 2020 року по 4 липня 2021 року 1 240 009 учасників отримали тільки одну дозу, а 971 504 – дві.

Як повідомили дослідники у своїй статті, опублікованій в The Lancet Infectious Diseases, ризик затяжного COVID-19 знижується майже вдвічі (49%) після другої ін’єкції. Також після другої ін’єкції на 73% менше госпіталізацій і на 31% менше гострих симптомів, якщо людина все-таки заразилася коронавірусом. Хоча, як відзначили вчені, самі симптоми COVID-19 залишилися такими ж, що і серед невакцинованих людей. Це кашель, втрата нюху, лихоманка, головний біль і підвищена втома.

Люди, що живуть в небезпечних районах, піддавалися більшому ризику зараження після одноразової вакцинації. Люди з серйозними проблемами зі здоров’ям і хронічними захворюваннями, а особливо ті, хто не може самостійно вести повноцінне життя, навіть після вакцинації мали підвищений ризик зараження.

«Щеплення значно знижують шанси людей отримати затяжний COVID-19 з двох причин. По-перше, шляхом зниження ризику будь-яких симптомів у 8-10 разів, а по-друге, шляхом зменшення вдвічі шансів, що будь-яка інфекція буде довго перебувати в організмі », – пояснив професор Тім Спектор з Королівського коледжу Лондона і провідний дослідник.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments