Екологія

Allies Farm – енергоефективний будинок з колишньої авіабази

Військові об’єкти, потреба в яких відпала, часто залишаються без нагляду і поступово приходять в непридатність, попутно забруднюючи навколишнє середовище. Підтвердженню цьому можна знайти поблизу населених пунктів колишніх «братніх республік», покинутих частинами та підрозділами Радянської Армії. Однак у світі є приклади й іншого роду.

Авіабазу Королівських повітряних сил RAF Ridgewell в Ессексі, Великобританія, в роки другої світової війни прозвали Allies Farm – Фермою союзників. Американські «літаючі фортеці» майже 300 разів злітали з її смуги, вирушаючи на виконання бойових завдань. Після перевтілень виконаних дизайнерською студією Timber Design, колишня військова авіабаза перетворилася на затишний і ефективний дерев’яний сільський будинок для сім’ї з трьома дітьми.

Землі авіабази, хоч її й прозвали фермою, раніше не використовувалися в якості сільгоспугідь і стали такими лише після закінчення війни. Таким чином, реконструкція будівель виглядає логічним продовженням процесу демілітаризації.

Традиційна деревина – основний матеріал перебудови. Проте дизайнери посилили її сталевими несучими конструкціями, що дозволило подолати деякі будівельні обмеження. Завдяки такому рішенню було створено центральний внутрішній двір, де діти можуть грати на відкритому повітрі.

З самого початку роботи над реконструкцією величезна увага приділялася високій тепловій ефективності будинку. Її аналіз і оптимізація проводилася з використанням попереднього моделювання. Результати дослідження моделі послужили підставою для зміни конструкції карнизів, підлог та орієнтації вікон. Подвійні і потрійні склопакети потрібні були для максимального заощадження енергії та наближають колишню «Ферму союзників» до стандартів енергоефективності пасивного будинку.

Джерелами енергії для будинку служить геотермальний насос, фотоелектричні панелі потужністю 40 Вт, сонячна теплова система і біомаса – практично весь можливий набір зелених автономних джерел, доступний для індивідуальної будови.

Застосування відновлюваної деревини гармонійно доповнює набір дружніх навколишньому середовищі енергетичних рішень. Основний вид деревини, використаної для обробки, зовнішнього облицювання, підлог та інших конструкцій – ялина Дугласа.

Власники будинку Джеймс і Клаудія Грей (James and Claudia Gray) спочатку прагнули не тільки перетворити своє житло в зразок енергетичної ефективності та екологічної стійкості, але і зберегти дух його історичного минулого. Зокрема, про військовий період в історії ферми нагадує диспетчерська вежа керівника польотів, збережена, але перетворена в дитячу спальню.

Проект, завершений в 2012 році, нещодавно виграв дві престижні нагороди Daily Telegraph Homebuilding & Renovating Awards 2012 за кращий інтер’єр і кращий дерев’яний сільський будинок.

Такі цікаві та незвичні проекти заслуговують на пошану, та якщо ви не в змозі придбати нерухомість, тоді новий http://designexpert.com.ua/ – це шлях для вас. Студія “DesignExpert” виконає по вашому замовленню будь-який оригінальний проект інтерьєрів квартир чи будинків.

Натхнення: http://facepla.net/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button