Екологія

Досягти вуглецевої нейтральності за допомогою висадки дерев “математично неможливо”

Експерти вважають, що досягнення глобальних цілей по «чистому нулю» викидів CO2 (вуглецевої нейтральності) до 2050 року тільки шляхом посадки дерев – неможливо. Воно вимагатиме площу земель, еквівалентну п’ятикратному розміру Індії!

Міжнародне об’єднання Oxfam (організація займається розв’язання проблем бідності по всьому світу) заявило, що буде потрібно не менше 1,6 мільярда гектарів нових лісів, щоб досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року. Організація вважає, що це «математично неможливо».

На сьогодні понад 120 країн зобов’язалися досягти цілей кампанії «чистого нуля» до середини століття. Це передбачає програму компенсації неминучих викидів шляхом видалення парникових газів з атмосфери за допомогою нових технологій і стратегій. Однак Oxfam попереджає, що світові ціни на продовольство можуть зрости на 80% до 2050 року, тому багато країн почнуть надмірно покладатися лише на посадку дерев для досягнення цілей.

У звіті організації стверджується, що занадто багато урядів і компанії «ховаються за ненадійними, недоведеними й нереалістичними схемами видалення вуглецю». Тому з кожним роком досягнення глобальних цілей стає все менш імовірним. Автори дослідження відзначають, що природні схеми видалення вуглецю є важливою частиною комплексних зусиль, але вони не повинні бути на першому місці.

У своїй роботі Oxfam також підрахувала, які площі посадки дерев знадобляться окремим компаніям, щоб перекрити свій вуглецевий слід. Наприклад, для досягнення «нульових» цілей чотирьом найбільшим нафтогазовим корпораціям (Shell, Eni, Total і BP) буде потрібно площа, яка вдвічі перевищує територію Великобританії. Однак земля – це обмежений і дорогоцінний ресурс. Від нього залежать засоби до існування мільйонів дрібних фермерів і корінних народів в усьому світі, тому висаджування дерев – це складний і тривалий процес, на який неможливо покладатися.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button