Екологія

Танення льодовиків в Арктиці зв’язали з суворими зимами в середніх широтах

Саме танення арктичного морського льоду пов’язане з суворими холодними й сніжними зимами в середніх широтах.

“Зміни клімату не завжди проявляються очевидним чином. Наше останнє дослідження показує, що сучасні трактування клімату занадто спрощені. Ми повинні остерігатися робити широкі заяви про наслідки зміни клімату” – вважає Алун Хаббард, професор Центру вивчення арктичних газових гідратів, навколишнього середовища та клімату при Арктичному університеті Норвегії.

У своїй роботі Хаббард досліджував суперечливий кліматичний феномен: скорочення арктичного морського крижаного покриву на 50% збільшило випаровування відкритої води й зимове випаровування: тепер вони підживлюють екстремальні снігопади на півдні Європи.

Нова робота показала, що довгострокове скорочення арктичного морського льоду з кінця 1970-х років мало прямий зв’язок з найсильнішим лютневим снігопадом того ж року, який заподіяв збитки в розмірі 1 млрд фунтів стерлінгів.

Дослідники виявили, що атмосферний пар, що йде на південь з Арктики, несе унікальний геохімічний відбиток: його джерелом є тепла відкрита поверхня Баренцева моря, частина Північного Льодовитого океану між Норвегією, Росією і Шпіцбергеном. Під час масштабного снігопаду в 1970 році конденсована вода на 88% була з Баренцевого моря.

Вчені зробили висновок, що морський лід фактично закриває доступ до океану, вода не випаровується, тому великі зимові опади скорочуються. Це може здатися нелогічним, але природа складна, підводять автори підсумок.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button