Екологія

У Фінляндії будують приватні будинки на енергії вітру, сонця і землі

Зведення приватного «активного» будинку, надлишки виробленої енергії якого продаються електромережам і приносять мешканцям прибуток, можна замовити вже зараз у рамках проєкту Cygnus, передає ecosphere.press.

“Будинок з позитивним енергобалансом споживається дуже мало енергії, електрики і води, а поновлювані джерела енергії використовуються ефективно, – зазначають фахівці. – Енергетичні рішення націлені на можливість незалежності від зовнішніх джерел енергії – річне споживання відновлюваної електроенергії становить менш як 6600 кВт-год».

Зовні активний будинок мало чим відрізняється від своїх звичайних сусідів. Швидше, важливе його розташування. Зокрема, для отримання максимальної кількості сонячної енергії потрібно, щоб поруч з будинком не було високих дерев, а великі вікна повинні виходити на південь, зауважують розробники. Склопакети без рам вбудовують безпосередньо у стіни будівлі. Повітря надходить через потужну систему вентиляції, яка з’єднана з системою використання вторинного тепла. Також зберігати тепло і енергію допомагає планування — гранично проста і з мінімумом виступів.

Заощадити вийде вже на етапі будівництва — весь будинок разом з інтер’єром обійдеться менше, ніж у 100 тисяч євро.

Перший будинок з позитивним енергобалансом у Фінляндії був спроєктований і побудований більше 10 років тому у місті Куопіо на березі озера Каллавесі. Ним став студентський гуртожиток на 47 квартир. При цьому електрика надходила від сонячних панелей на даху, а тепло — від землі. Ще одну “активну” багатоповерхівку для літніх людей побудували у Ярвенпяя, недалеко від Гельсінкі.

У Європі на опалення будинків припадає 40% виробленої енергії і 36% викидів парникових газів. Тому енергоефективне будівництво зараз стає одним з основних напрямків “зеленої політики” ЄС.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button