Наука

Алюміній у воді може призводити до кращого розчинення в ній свинцю

Сполуки алюмінію, які використовуються для первинної фільтрації води, безпечні для людини. Вчені з’ясовували, чи може присутність цього металу в питній рідині спровокувати краще розчинення в ній свинцю, який міститься у водопровідних трубах.

Як би людство не намагалося, вода в річках і озерах ще не перетворилася в токсичну кислоту, як на постапокаліптичних картинках. Очищати її перед вживанням все ж необхідно. На першому етапі воду позбавляють від механічних домішок — досить великих часток. Поширеним способом є коагуляція — перетворення твердих частинок в дрібні пластівці, що осідають на дні.

Для коагуляції водопровідної води застосовується сульфат алюмінію. Речовина безпечна для людини, але нейтралізує деякі бактерії, а також очищає майбутній чай від солей.

«Невже немає жодних наслідків від застосування сульфату алюмінію?»
— подумали дослідники зі Школи інженерії Маккелві в Університеті Вашингтона і одразу ж припустили, що алюміній може впливати на розчинення у воді свинцю з водопровідних труб. Робота вчених опублікована в журналі Environmental Science & Technology, потрапила в розділ «Вибір редакції», а значить, з нею може безкоштовно ознайомитися будь-хто.

Ромашковий, зелений або зі свинцем? Якому чаю ви віддаєте перевагу? Якщо в банку з водою і досить отруйним металом додати з’єднання алюмінію, то свинець розчиниться до концентрації 100 мікрограмів на літр. Не саме приємне чаювання, чи не правда? Фосфати, додані в рідину при відсутності алюмінію, знижують концентрацію свинцю до 1 мікрограма на той же літр. Якщо додати у воду всього потроху: і фосфати, і алюміній, кількість свинцю у рідини досягне позначки в 10 мікрограмів на літр. Менше, ніж при  алюмінію у воді, але більше допустимої норми.

Результати вчених спонукали їх і далі досліджувати проблему. Тепер вони розмірковують, як поставити експеримент з участю реальних водопровідних труб. Наше щастя, якщо досвід не виявить підвищеного вмісту свинцю в тому, що щодня наповнює горнята і каструлі з майбутнім супом. Якщо ж результати не порадують, доведеться придумувати фільтр, що усуває наслідки роботи іншого фільтра, вибачте, коагулянту.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть