Технології

Новий ґаджет прочитає і переведе все, на що вкаже палець

У сучасному світі, де багато людей проводять чимало часу, втупившись в електронні книги і планшети, поганий зір може бути основним недоліком.

Проте новий інструмент, який читає вголос будь-який текст, на який покаже користувач, найближчим часом може дозволити сліпим людям отримувати величезну кількість інформації. Прототип пристрою, названий FingerReader, прагне замінити аудіо – відео програмне забезпечення, яке часто може виявитися неточним, і, до того ж, накладає цілий ряд обмежень.

5555_450

Розроблений групою дослідників з Массачусетського технологічного університету прототип пристрою, дозволяє власникові сканувати текст, над яким він проводить пальцем. Оброблений таким чином текст озвучується пристроєм. Він також забезпечує зворотний зв’язок у вигляді малих коливань, щоб переконатися, що користувач не відхиляється по тексту.

Читайте також: Оригінальні ґаджети

У даний момент пристрій знаходиться в стадії розробки і, як показує відео, є ще цілий ряд поліпшень, які можуть бути зроблені. Наприклад, швидкість значно повільніша, ніж хотілося б користувачам, а крім того, поки не передбачений роз’єм для підключення навушників.

Однак, FingerReader цілком може замінити шрифт Брайля, який вже вчать все менше сліпих, через зростання аудіовізуального програмного забезпечення. Новий пристрій, основним завданням якого є допомога незрячим і слабозрячим, може бути використано в якості перекладача, що дозволить студентам краще вчитися і спілкуватися на новій мові.

Дослідницька група, яка розробила прототип, має ряд інших проектів у стадії реалізації для подолання розриву між цифровим і фізичним світом. Так, проект “Шосте відчуття”, наприклад, відкриває перед користувачем інформацію, знайдену в інтернеті, на будь-якій поверхні. Ідея проекту полягає в тому, щоб поліпшити взаємодію з інформацією, використовуючи предмети, людей і місце навколо.

[youtube]TlyQpEBqf9Q[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button