Технології

У Китаї розробили нейромережу, що замінює прокурора

Китайські вчені розробили штучний інтелект, який здатний розбиратися і виносити вироки по найбільш поширених кримінальних справах. За словами розробників, точність вироків (тобто їх відповідність законодавству) «нейропрокурора» досягає 97%.

Тестування системи проходить в найбільшій і завантаженій прокуратурі країни – в народній прокуратурі Шанхаю Пудун.

За словами провідного вченого проєкту професора Ши Юна, розробка полегшить навантаження на справжніх прокурорів – так вони зможуть зосередитися на більш складних справах.

За даними видання Daily Mail, система навчена на основі 1 700 реальних кримінальних кейсів з 2015 по 2020 рік. Серед злочинів, якими займається штучний інтелект-шахрайство, азартні ігри, небезпечне водіння, крадіжки, умисні травми та інші.

За словами прокурора з Гуанчжоу, який побажав залишитися невідомим, багато його колег стурбовані новою технологією.

“Точність 97% може здаватися високою з технологічної точки зору, але завжди буде шанс на помилку. Хто візьме на себе відповідальність, коли це станеться? Прокурор, машина або розробник алгоритму?” ,- заявив юрист.

Він додав, що багато прокурорів не захочуть, щоб комп’ютери втручалися в їх роботу.

“Штучний інтелект може допомогти виявити помилку, але він не може замінити людину при прийнятті рішення», — зазначив прокурор.

Також він висловив побоювання, що “нейропрокурор” не встигатиме за мінливими соціальними стандартами і може стати зброєю держави.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button