Відео

Американські біологи вперше зняли на відео глибоководного довгохвостого кальмара

Американські морські біологи вперше отримали можливість зняти на відео глибоководного довгохвостого кальмара. Молюск був виявлений на глибині 930 метрів і зображений на цифровий носій безпілотником «Hercules».

Глибоководний довгохвостий кальмар Asperoteuthis mangoldae був виявлений вченими ще в 1972 році, але детальне вивчення відбулося тільки в 2007, хоча прямих доказів його існування не було. Цей вид головоногих молюсків досягає в довжину всього 8 сантиметрів, половина з яких – хвіст, який має стержнеподібну будову і проходить через усе тіло тварини.

Раніше морські біологи вважали, що ареал проживання довгохвостих кальмарів знаходиться виключно поблизу Гавайського архіпелагу, але останні події змусили вчених переглянути свої погляди. Безпілотник «Hercules» зняв глибоководного молюска на 2200 кілометрів південніше тихоокеанських островів на глибині 930 метрів. Це відео стало першим записом, на якому можна побачити Asperoteuthis mangoldae в природному середовищі існування. Завдяки світлу ліхтарів, якими оснащений підводний апарат, стало можливим розглянути тварину, яка мешкає в мороці нижніх шарів океану, що викликало нові питання з боку наукового співтовариства. Зокрема, невідомо, навіщо кальмару додаткові плавники, і чи є це способом мімікрувати під інші живі організми.

Кнопка «Наверх»
Закрыть