Технології

Американські фізики повторно домоглися термоядерного запалювання

Вчені вдруге домоглися чистого приросту енергії в реакції термоядерного синтезу. Про експеримент повідомляє Reuters з посиланням на Ліверморську національну лабораторію Лоуренса.

Фізики з Ліверморської національної лабораторії Лоуренса (LLNL) вдруге домоглися термоядерного займання (запалювання) під час експерименту 30 липня. Їм вдалося не тільки повторити успіх грудня минулого року (першого випадку перевищення отриманої енергії над витраченою), але і поліпшити вихід енергії.

В обох експериментах фізики використовували 192-променевий лазер для нагріву і стиснення атомів водню. Остаточні результати нового експерименту ще не підведені, але фізики повідомили, що вихід енергії перевищив результат минулого року. Нагадаємо, тоді, витративши 2,05 МДж на живлення лазерів вчені отримали 3,15 МДж енергії.

Повторний експеримент був потрібен для того, щоб підтвердити, що початковий успіх не був випадковістю і технологія дійсно дозволяє генерувати більше енергії, ніж витрачається на запуск реакції.

Термоядерний синтез — це процес, при якому два легких атомних ядра об’єднуються в одне більш важке, вивільняючи велику кількість енергії. У 1960-х роках група вчених-першопрохідців з LLNL висунула гіпотезу, що лазери можна використовувати для індукції термоядерного синтезу в лабораторних умовах.

Вчені розвивали ідею термоядерного синтезу з інерційним утриманням в лабораторії протягом майже 60 років, поки вперше досягли успіху. Хоча поточна кількість енергії, яку отримує установка, лише незначно перевищує витрати, можливість виходу в «плюс» — великий прорив для термоядерної енергетики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button