Технології

Дешева домашня геотермальна енергія стане доступною завдяки Google і Dandelion

Дочірнє підприємство холдингу Alphabet (Google), компанія Dandelion завершила черговий раунд залучення фінансування у розмірі 4.5 млн доларів, які будуть спрямовані на збільшення масштабів діяльності в штаті Нью-Йорк.

Глобальна мета Dandelion – просування геотермальних систем (теплових насосів) для обігріву та охолодження приміщень в якості альтернативи застосовуваним домогосподарствами традиційним системам, заснованим на використанні викопних видів палива.

«Ми завалені запитами від домовласників з різних штатів по всій країні і відчуваємо величезну підтримку, – зазначила співзасновник Dandelion Кеті Ханнун. – Проведена кампанія по збору коштів допоможе нам поліпшити обробку отриманих замовлень і виступити з новими пропозиціями в 2018 році».

У число нових інвесторів Dandeion увійшла компанія Opower, яка вважається передовим провайдером систем енергетичного менеджменту на споживчому ринку, в приватному житловому секторі. Засновник і генеральний директор Opower Деніел Йетс став одним з членів правління нової команди. З давніх партнерів Dandelion новий цикл в розробках підтримали Borealis Ventures, Collaborative Fund і ZhenFund.

Вже зараз інноваційні рішення Dandelion дозволяють за рахунок використання геотермальної енергії скоротити наполовину витрати на утримання будинку. Компанія бурить свердловини і монтує пластикові трубопроводи на глибині 100-150 метрів, де температура залишається майже завжди постійною (близько 10° C) незалежно від пори року.

Циркуляцію теплоносія забезпечує розташована на поверхні помпа через U-образні труби, а теплообмінник, подібно кондиціонеру, який здатний працювати і на охолодження і на обігрів, відповідно, вивільняє тепле або холодне повітря в будинку.

Тепло від землі переноситься в закрите приміщення взимку (при необхідності електрика служить додатковим джерелом енергії), у той час як влітку процес реверсується, щоб отримати відносно низьку температуру від землі. Робота системи здійснюється під управлінням термостата Nest.

Деніел Йетс впевнений, що в наступні десять років більшість домовласників в США відмовляться від обігріву і охолодження житла традиційним способом на користь геотермальних систем Dandalion, вартість яких вдалося знизити до 5000 доларів завдяки вдосконаленим систем буріння і високоефективним теплових насосів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button