Земля

Північний магнітний полюс Землі рухається у бік Сибіру (відео)

Обидва полюси не є нерухомими і залишаються в постійному стані потоку. З того часу, як він був вперше задокументований вченими в 1830-х роках, Північний магнітний полюс пройшов близько 2250 кілометрів через верхні простори Північної півкулі від Канади до Сибіру.

У період з 1990 по 2005 рік темпи цього руху прискорилися з менш ніж 15 кілометрів в рік до приблизно 50-60 кілометрів в рік.

Нове дослідження стверджує, що ці зміни можуть бути пояснені переміщенням туди-сюди двох магнітних “згустків” розплавленого матеріалу в надрах планети, що викликають титанічний зсув її магнітного поля.

Північний магнітний полюс – це точка, в якій магнітне поле Землі спрямоване вертикально вниз, продиктоване розплавленим залізом, яке хлюпоче навколо внутрішньої частини Землі через конвективні струми.

Недавній зсув в бік Сибіру викликаний різким стрибком в характері течії в надрах Землі, який стався між 1970 і 1999 роками.

Ця зміна призвела до того, що канадська ділянка поля стала подовженою і втратила свій вплив на магнітосферу, в результаті чого полюс наблизився до Сибіру.

“Ми виявили, що положення північного магнітного полюса контролюється двома ділянками магнітного поля – один під Канадою і один під Сибіром – і вони діють як перетягування канату, контролюючи розташування полюса”, – пояснив д-р Філ Лівермор, провідний автор дослідження.

“Зараз історично склалося так, що канадська ділянка вигравала війну, і саме тому полюс був зосереджений над Канадою, але в останні кілька десятиліть канадська ділянка ослабла, а Сибірська трохи посилилися”, – додав він.

“Це пояснює, чому полюс раптово став йти від свого історичного положення.”

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments