Головна / Земля / В Австралії відкрили новий вид динозавра

В Австралії відкрили новий вид динозавра

Палеонтологи відкрили новий вид динозавра в Австралії. У стародавньої травоїдної рептилії були широко розставлені тазостегнові суглоби, довга шия, чотири ноги. Динозавр був розміром з половину баскетбольної площадки, а його плечі діставали до баскетбольного кільця. Скам’янілі рештки динозавра в Австралії — велика рідкість. Відкриття допоможе вченим зрозуміти, як ці величезні створіння поширилися по планеті мільйони років тому.

0ece7396a3a73a37f55ad062c1d46ef0
Девід Елліот натрапив на скам’янілості випадково в 2005 році. Він пас овець у північному австралійському місті Вінтон, коли знайшов те, що спершу вважав скам’янілими кінцівками. Коли його дружина Джуді Еліот зіставила дві скам’янілості, пара зрозуміла, що кістки були пальцем ноги величезного травоїдного динозавра. Дослідження решти скелета показало, що це був зовсім новий вид з групи травоїдних динозаврів — зауроподів.

Сьогодні, через більш ніж 10 років роботи, команда вчених під керівництвом австралійського палеонтолога Стівена Поропата назвала новий вид саванназавр еллеотторум (Savannasaurus elliottorum) в честь сім’ї Елліотів і трав’янистого регіону, де було зроблено відкриття.

Скелет саваннозавра — один з найбільш повних скелетів зауроподів, які були виявлені в Австралії. Саваннозавр досягав приблизно 15 метрів в довжину і важив 18 тонн, як три африканських слона. У рептилії була довга шия і широке кругле тіло.

Дослідники не знайшли жодного скам’янілого зразка посліду або зубів, щоб визначити, що їв саваннозавр. Але, швидше за все, динозавр виріс до такого розміру на вегетаріанській дієті. Можливо, тому динозавр був таким широким в середині тулуба: йому потрібен був дійсно довгий кишечник, щоб витягати живильні речовини з волокнистої їжі.

Саваннозаври жили в Австралії 95-98 млн років тому поруч з іншими двома іншими видами титанозаврів, в самому кінці крейдяного періоду.

Ми не знаємо, як динозаври потрапили в Австралію, але в цей часовий період Зелений континент був з’єднаний з Південною Америкою за допомогою Антарктиди. Так як в Австралії немає кісток зауропода старше 105 млн років, автори дослідження припускають, що динозаври прийшли сюди з Південної Америки через Антарктиду під час потепління.

Можливо, що зауроподи і раніше жили в Австралії, просто не збереглися їхні кістки.