Наука

Віруси рослин допоможуть впоратися з аутоімунними захворюваннями

Дослідники зробили перші кроки у використанні вірусних частинок рослин для лікування аутоімунних захворювань людини, таких як діабет першого типу і ревматоїдний артрит.

Рослинні віруси мають перевагу — вони не можуть розмножуватися у ссавців, що робить їх безпечнішими для медичного застосування.

У дослідженні, проведеному під керівництвом університету Верони, вчені вивчили, чи можуть VNP (білкові оболонки наночастинок вірусу) сконструйовані для відображення певної послідовності білка, допомогти запобігти або вилікувати діабет першого типу і ревматоїдний артрит.

Вчені використовували конструкції вірусу Cowpea (CPMV), в яких були VNP з пептидами, пов’язаними з діабетом першого типу. Дослідники також розглядали інші VNP, з вірусу томатного чагарнику. Там були пептиди, пов’язані з ревматоїдним артритом.

Використовуючи моделі тварин для аналізу реакцій імунної системи, дослідники показали, що модифіковані наночастинки дають терапевтичні переваги в обох випадках: захист від діабету першого типу та поліпшення симптомів ревматоїдного артриту.

За цією роботою будуть додаткові доклінічні та клінічні випробування. У разі успіху це прокладе шлях для розробки рослинних вірусів для лікування аутоімунних захворювань людини.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments