Всесвіт

Астрономи з Великобританії навчилися прогнозувати супершторми в космосі

Учені з Великобританії зробили чергове відкриття в області космології. Експерти University of Warwick навчилися прогнозувати появу в космосі суперштормів.

Високоінтенсивні сонячні бурі можуть легко порушити роботу будь-яких наземних електронних систем. Надпотужні сонячні шторми можуть викликати катастрофу глобального масштабу. Внаслідок цього факту прогнозування так званих суперштормів є вкрай важливим для забезпечення економіки планети та ряду інших важливих аспектів.

Дослідники вивчили дані про стан магнітосфери і порівняли їх з інформацією, отриманою в ході спостережень за сонячною активністю за всю історію. Отримані результати дозволили встановити певну періодичність появи космічних штормів.

Так, раніше вважалося, що таке явище відбувається чотири рази на протязі століття, тобто кожні 25 років. Нові дослідження показали, що шторм може відбуватися з частотою раз в три роки. Надпотужні сонячні бурі можуть початися практично в будь-яку мить, тому вкрай важливо розробити технологію для прогнозу такого роду подій, констатували дослідники.

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть