Головна / Наука / Американські вчені розробили таблетку з «реактивним двигуном»

Американські вчені розробили таблетку з «реактивним двигуном»

Американські вчені розробили таблетку з «реактивним двигуном», яка доставляє діючу речовину безпосередньо в кишечник. Експерименти на мишах підтвердили ефективність технології.

Співробітники Каліфорнійського університету Сан-Дієго презентували інноваційну таблетку з «реактивним двигуном». Капсула необхідна для прямої доставки лікарського препарату безпосередньо до вогнища захворювання. Сучасні пігулки з великою намагаю доходять до хворого органу або тканин. Шлунковий сік їх повністю перетравлює, тому людям призначають більше речовини, ніж необхідно, щоб мала частина все-таки дійшла до вогнища.

Оскільки ліки часто токсичні для здорових тканин, їх замінюють болючими уколами. В якості технологій адресної доставки медики пропонували рентген, наночастинки та ультразвук. Американські фахівці помістили в капсулу подобу двигуна з частинок магнію і титану. Від води таблетка запускає реактивний струмінь, просуваючись по тракту прямо до кишечнику. Оболонка з клітинної мембрани не розщеплюється від шлункового соку. Таблетка вже успішно зарекомендувала себе у випробуваннях на лабораторних мишах.