Наука

Нове лікування раку зменшило пухлини у 78% пацієнтів. Це пілотне дослідження

Невелике пілотне дослідження за участю пацієнтів з лімфомою головного та/або спинного мозку показало — терапія CAR-T-клітинами (axicabtagene ciloleucel, axi-cel) допоможе пацієнтам з поганими прогнозами. Про результати аналізу повідомляє прес-служба Інституту раку Дана-Фарбер.

“Для багатьох пацієнтів з лімфомою центральної нервової системи немає відповідних варіантів лікування”, — сказала Карон Якобсон з Dana-Farber, доктор медичних наук, яка керувала проектом. – Результати дослідження показали, що застосування CAR-T-клітин вплине на ситуацію».

Лімфоми зазвичай характеризуються агресивними пухлинами, які поширюються на головний і спинний мозок після того, як вони виникли в інших частинах тіла. Ці види раку часто важко піддаються лікуванню, пацієнти рідко живуть більше двох років після встановлення діагнозу.

CAR-T-клітини генетично перепрограмують, щоб вони зв’язувалися з пухлинами і руйнували їх. Вони вже довели свою ефективність при лікуванні інших формах лімфом. Зараз вчені розпочали пілотне клінічне випробування, щоб оцінити безпеку лікування axi-cel при раку головного та спинного мозку.

У дослідженні взяли участь дев’ять пацієнтів, у 78% з яких пухлини зменшилися або зникли в результаті лікування.

В ході експерименту вчені виділили і проаналізували як CAR-, так і не -CAR-T-клітини. Вони використовували передові методів роботи, включаючи секвенування РНК. В цілому, дослідники проаналізували понад 125 000 окремих клітин. Також біологи виявили молекулярну сигнатуру, унікальну для CAR-T-клітин. Вона може мати вирішальне значення для управління протипухлинною відповіддю при раку головного і спинного мозку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button