Земля

Проблема з харчовими відходами у світі досягла масштабу катастрофи

За даними доповіді консалтингової компанії Boston Consulting Group (BCG), масштаб катастрофи з харчовими відходами в світі приголомшливий. Сьогодні щорічно в світі 1,6 млрд тонн продовольства на суму $1,2 трлн стають відходами. За обсягом це в 10 разів перевищує масу острова Манхеттен, повідомляється на сайті компанії. І проблема тільки наростає! До 2030 року втрати продовольства досягнуть 2.1 млрд тонн на суму $1,5 трлн, що відповідає вражаючій цифрі: продукти будуть викидати зі швидкістю 66 тонн в секунду! Ця масова перевитрата природних ресурсів стає критичною глобальною проблемою.

Експерти BCG попереджають про терміновість вирішення проблеми, оскільки катастрофа з харчовими відходами має далекосяжні наслідки. За даними продовольчої і сільськогосподарської організації ООН та Інституту світових ресурсів, на харчові відходи припадає 8% глобальних викидів парникових газів. І страшний факт – при таких колосальних викидах продуктів на звалище близько 870 млн людей у світі голодують або недоїдають.

Сьогодні заходи реагування на проблеми носять поодинокий, а іноді і зовсім неадекватний характер. Тому попри те, що ООН поставила перед світом мету про скорочення харчових відходів вдвічі до 2030 року, при нинішньому підході до розв’язання питання катастрофа буде тільки посилюватися. Згідно з доповіддю BCG, за це десятиріччя в більшості регіонів світу втрати продуктів харчування тільки зростуть. Особливо це відноситься до країн Азії, де одночасно зі зростанням населення зростає і споживання. У міру зростання добробуту люди більше витрачаються на різноманітний раціон.

Проблема величезна, але і є чіткий шлях вперед. На основі широкого аналізу всього ланцюжка створення продуктів до їжі на столі, експерти BCG визначив 5 моментів на вирішення питання. У разі їх реалізації можна знизити вартість щорічних втрат майже на $700 млрд. Звичайно, жоден уряд чи компанія не зможуть цього зробити, швидше за все, реальний ефект від спільних зусиль – від фермерів до влади.

Наприклад, BCG пропонує створити екомаркування, щоб заохочувати клієнтів купувати продукти у тих компаній, які взяли зобов’язання щодо скорочення відходів. А самі кампанії підтримати на рівні держави. Далі – просвіта населення. Зокрема, місцеві овочі і фрукти продавати і готувати по сезону (наприклад, у багатьох ресторанах Італії страви готують з сезонних продуктів, а взимку – з місцевих консервованих) і не витрачатися на високі транспортні витрати. А ще «не купуватися» на акції супермаркетів: «Два продукту за ціною одного». BCG вважає, що так клієнтам нав’язується продукт, який їм може бути зайвим.

Ну, і крім того, експерти закликають продавців інвестувати в інфраструктуру постачання і освіту споживачів, співробітників і фермерів, держава – вводити регулювання, яке стимулювало б скорочення відходів, співпрацювати між країнами і вводити координацію по всьому ланцюжку. І тоді глобальні скоординовані дії можуть привести до мети, поставленої ООН.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button