Людина

8 якостей лідерів, які надихають

Лідер це той, хто надихає людей слідувати за ним, на відміну від менеджера, який керує людьми, тому що у нього така посада. Оригінал публікації Srinivasan R, linkedin.com.

У світі багато лідерів, але лише деякі з них володіють тими якостями, які надихають вас і стосується вашого життя. Ось вісім якостей лідерів, які ми можемо назвати такими.

Бачення (візія)

foto_cikavosti_28.10.2014-06-01 (Копіювати)

Справжні лідери є провидцями. Те що вони думають і що роблять, має глобальний вплив на декілька поколінь.

Стів Джобс є для мене одним з найбільш далекоглядних лідерів нашого часу і по-справжньому харизматичною людиною. Феноменальний успіх компанії, яку він заснував і керував, підкреслює той факт, що у нього є чому повчитися. Я захоплююся його баченням і стратегічним мисленням.

Його візії були настільки потужними, що замість того, щоб слідувати існуючим ринковим тенденціям, він, зрештою, перевизначив сам ринок!

Чесність

foto_cikavosti_28.10.2014-06-02 (Копіювати)

Зараз я хочу згадати Карлоса Гона, гендиректора Nissan and Renault, який здійснив один з найдраматичніших поворотів в сучасному бізнесі.

Коли в 1999 році він відправився в Токіо на роботу в компанію «Nissan Motor», у якої був борг в 20 млрд. доларів, і лише три її моделі з 48 приносили прибуток. Підняття на ноги організації, що йде на дно, можна було охарактеризувати як «місія нездійсненна».

Читайте також: Що встигають зробити лідери до полудня

Гон пообіцяв піти у відставку, якщо компанія не зможе почати приносити прибуток до кінця року. Отже, протягом 12 місяців він повернув рентабельність другому за величиною виробникові автомобілів в Японії і врятував його від банкрутства.

Карлос Гон, перша людина, яка одночасно керувала двома компаніями зі списку Fortune 500, якось сказав: «Найважливішим завданням будь-якого сильного лідера є вміння знаходити спільну мову з людьми».

Неймовірні людські якості

foto_cikavosti_28.10.2014-06-03 (Копіювати)

Лідерство — це вплив. Чим більший лідер, тим більший його вплив.

Коли справа доходить до керівництва і впливу, в моїй голові з’являється це ім’я — Нельсон Манделла.

Нельсон Манделла є чудовим прикладом далекоглядного лідера з дивовижними людськими якостями. Він зіткнувся з, здавалося б, нездійсненним завданням — ліквідацією апартеїду (расової ізоляції) у Південній Африці, за що заплатив жахливу ціну — провів 27 років свого життя у в’язниці. Його прихильність і готовність пожертвувати собою заради справи не має собі рівних. Він пішов далі, щоб стати першим президентом ПАР, який був обраний через демократичні вибори і присвятив своє життя об’єднанню всієї країни.

Неймовірна пристрасть і прагнення

foto_cikavosti_28.10.2014-06-04 (Копіювати)

Якщо ви хочете добитися чогось незвичайного, ви не можете просто виконувати свою роботу, а особливо, якщо ви керівник.

Коли ми говоримо про пристрасть, мені на думку відразу прихід ім’я сера Річарда Бренсона.

Його місія дуже проста і відображає його пристрасть: «Отримувати задоволення від подорожі по життю і вчитися на своїх помилках».

Бренсон сказав: «У бізнесі потрібно знати, як бути хорошим лідером і завжди намагатися виявити краще в людях. Це дуже просто: потрібно їх слухати, довіряти їм, вірити в них, поважати їх і давати їм можливість рухатися далі!»

Чітка концентрація на мети

foto_cikavosti_28.10.2014-06-05 (Копіювати)

Однією з якостей, якию я захоплююся в лідерах, є їх здатність миттєво концентруватися на цілі.

У мене була можливість працювати з N Chandrasekaran, гендиректором TCS. Чандра, як його називають, має дивну здатність повністю концентруватися на насущному питанні, не залишаючи місця для відволікаючих чинників.

Якщо він на зустрічі, тоді 100% його уваги присвячено тільки їй. Ніяких дзвінків, лептопів і ноутбуків — нічого, що може відволікати від мети. Незалежно від того, що твориться у нього всередині, розглянута проблема отримує його повну, безроздільну увагу.

Вони рідко просять вас про те, що вони б не зробили самі

foto_cikavosti_28.10.2014-06-06 (Копіювати)

Великі лідери готові піти на багато що в плані турботи про людей, які працюють на них.

Таким прикладом є Ріс Перот. Він сказав: «Людьми не можна керувати. Можна керувати запасами, а ви повинні очолювати людей».

Якраз перед іранською революцією (1979), уряд Ірану вступило в суперечку з «EDS» щодо договору, і запроторило двох співробітників компанії в тюрму. Не бажаючи сидіти, склавши руки, Перо організував зухвалий порятунок.

Читайте також: Про поведінку людини — цікаві факти

Рятувальну місію очолив відставний полковник спецназу США. Коли команда не змогла знайти спосіб дістатися до двох своїх ув’язнених, було прийнято рішення почекати, поки натовп революціонерів почне штурмувати в’язницю і звільнити всі 10 тис. Ув’язнених, багато з яких були позбавлені волі за свої політичні погляди. Згодом, двоє ув’язнених приєдналися до рятувального загону, який вивіз їх з Ірану через небезпечний кордон з Туреччиною.

Вони перемогли негаразди, щоб досягти свого становища

foto_cikavosti_28.10.2014-06-07 (Копіювати)

Лідери не завжди приходять з солодкого життя. Багатьом з них довелося пройти через чимало труднощів, щоб домогтися успіху.

Коли До Вон Чанг, засновник роздрібного магазину з продажу одягу «Forever 21» мігрував в США, він працював двірником. Він також підробляв в кафе і на заправках. Потім він, його дружина і Джин Сук відкрили магазин одягу «Fashion 21». Їх дітище було успішним, і коли бізнес став розширюватися, вони змінили назву на «Forever 21».

Вони подають приклад

foto_cikavosti_28.10.2014-06-08 (Копіювати)

Легко сидіти, склавши руки, і говорити людям, що робити. Великі лідери готові приступити до важкої роботи і повністю присвятити їй себе. Той факт, що на них лежить більше відповідальності не звільняє їх від того, що повинно бути зроблено.

Візьмемо, наприклад, компанію «Starbucks», яка відома турботою про своїх працівників і поліпшенням їхнього добробуту.

У 1997 під час пограбування одного з магазинів «Starbucks» у Вашингтоні були вбиті троє його співробітників. Генеральний директор Говард Шульц, в свою чергу, замість стандартного прес-релізу або дзвінка адвокатам попрямував в округ Колумбія, де провів цілий тиждень з сім’ями загиблих. Його підтримка дуже допомогла родичам пережити цю трагедію.

«Якщо ваші дії надихають інших більше мріяти, більше вчитися, робити більше і ставати кращим, тоді ви — лідер». — Джон Квінсі Адамс.

Натхнення: hr-portal.ru

Кнопка «Наверх»