Екологія

На Херсонщині виявили на полях мертвих журавлів: трагедія міжнародного масштабу

На Херсонщині загинули червонокнижні птахи — 18 сірих журавлів та 20 огарів.

«Вчора (загинули) 18 сірих журавлів і 20 огарів. У всіх ті ж ознаки отруєння препаратом групи бродифакум. У межах кримінального провадження були проведені слідчі дії, взяті проби», — розповів коментарі Укрінформу директор  Біосферного заповідника «Асканія-Нова» Віктор  Гавриленко.

Мертвих птахів виявили на полях. Як розповів Гавриленко, він бачив приблизно 20 журавлів, що «ледь-ледь підлітають, троє птахів повільно побрели від людей у болото — вони є «кандидатами на вимирання».

За його словами, «справжня біда буде, коли незабаром через цю територію пролітатимуть тисячі птахів».

Як  написала у Фейсбуці голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, в цьому році в «Асканії-Новій» відбулася трагедія міжнародного масштабу. Через використання пестицидів загинуло приблизно півтори тисячі птахів 18 різних видів.

За її словами, фахівці ДПСС спрацювали оперативно та фахово — були відібрані проби, проведені всі необхідні аналізи та перевірки, передали інформацію відповідним органам.

Однак, як зазначила Магалецька, ситуація оголила проблеми, пов’язані з недосконалістю законодавства у сфері захисту рослин. За її словами, для того, щоб Україна стала європейською країною, в якій АПК і дика природа цивілізовано співіснують, необхідно використовувати безпечні біологічні препарати, які є у розпорядженні лабораторій ДПСС; внести зміни в законодавство та посилити відповідальність за недотримання правил застосування засобів захисту рослин; створити буферні зони навколо заповідників.

Регіональна комісія з питань ТЕБ та НС вирішила рекомендувати з 18 березня призупинити на три тижні застосування на Херсонщині препаратів із бродифакумом.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button