Екологія

Забруднення повітря стало причиною кожної восьмої смерті

Забруднення повітря і періоди екстремальної спеки є причиною приблизно 13% всіх смертей в Європі. До такого висновку прийшло Європейське агентство з навколишнього середовища (EEA).

Забруднення повітря стало причиною кожної восьмої смерті

В цілому 630 000 смертей у 27 країнах Європейського Союзу і Великобританії були пов’язані з факторами навколишнього середовища в 2012 році.

«Цим випадкам смерті запобігли і зараз вони можуть бути значно скорочені завдяки зусиллям щодо поліпшення якості навколишнього середовища»,
– йдеться в доповіді.

Забруднення повітря є одним з найбільших ризиків для здоров’я, сприяючи більш ніж 400 000 передчасних смертей щороку. Тривала дія забруднюючих речовин може викликати діабет, захворювання легенів і рак, а деякі дослідження свідчать про те, що забруднення повітря може бути пов’язано з вищим рівнем смертності серед пацієнтів з COVID-19.

Рівень забруднення повітря в Європі різко впав на тлі пандемії і введених карантинних заходів. Однак експерти вважають, що це падіння буде тимчасовим, і більшість країн ЄС, як очікується, не досягнуть своїх цілей зі скорочення викидів забруднюючих речовин в повітря в наступному десятилітті.

Однак EEA заявило, що пандемія коронавірусу стала лакмусовим папірцем, показавши тісний зв’язок між навколишнім середовищем і здоров’ям людини.

«COVID-19 став ще одним тривожним дзвінком, який змусив нас гостро усвідомити взаємозв’язок між нашими екосистемами і нашим здоров’ям», – йдеться в заяві глави охорони здоров’я ЄС Стелли Кіріакідес.

У доповіді також наведені деякі заходи, які могли б допомогти ЄС знизити рівень смертності від забруднення повітря і води.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button