Наука

Американський віскі залишає унікальну «павутину» при випаровуванні

При випаровуванні всього однієї краплі практично будь-якого американського віскі від неї залишається унікальний, схожий на хитромудру павутину слід. Примітно, що такою властивістю не володіють ні шотландський, ні канадський віскі.

Вчені знайшли простий спосіб швидко визначати рівень якості американського віскі (бурбона) в порівнянні з іншими напоями. Це допоможе відрізнити підроблену продукцію і навіть розробити нові методи прискорення виробництва і старіння благородного напою. Дослідникам вдалося виявити цікаву закономірність. Як виявилося, при випаровуванні краплі бурбона від неї залишається характерна павутинка, що не зустрічається в інших видах віскі. Так, після напою з концентрацією спирту не менше 3% залишаються однорідні плівки, а при концентрації спирту близько 10% проявляються плями, що нагадують собою зерна кави. Але про це було відомо давно, а тепер вчені виявили, що при випаровуванні 20% розчину напою залишається унікальна павутина.

На думку фахівців, з’єднання, які вилуговуються в напої в процесі його старіння в обвуглених дубових бочках, і стають причиною появи таких павутин. Примітно, що канадський і шотландський віскі при випаровуванні подібних слідів не залишають. Це наштовхнуло на думку експертів, причина в бочках, які використовуються для зістарювання напою, адже у випадку з виробництвом бурбона такі ємності не використовуються повторно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button