Земля

На Землі виявили повністю неживе місце

Прийнято вважати, що скрізь, де є вода, є і життя. Однак нові дані, отримані вченими зовсім недавно, свідчать про зворотне. Фахівцям вдалося виявити на Землі повністю неживе місце, де немає взагалі ніяких слідів живих організмів.

Це відкриття було зроблено в геотермальних джерелах Даллол, які розташувалися в западині Данакіл (Ефіопія). Цей унікальний солоний світ заведено вважати найгарячішим з населених місць на Землі, унікальним практично за всіма показниками. Ландшафт в районі джерел покритий солоними кратерними озерами, заповненими гіперсалиновою і гіперацидною водою, що має характерні яскраві помаранчеві, жовті і зелені кольори. А завдяки тліючому в надрах цих місць вулкану, вода у зазначених озерах перетворюється в токсичну, насичену газами небезпечну суміш. Дослідники ж намагалися з’ясувати, які мікроорганізми можуть жити в подібному середовищі, оскільки вижити тут можуть лише екстремофільні мікроби, які завжди представляли великий інтерес для науки. Більш того, попередні дослідження вже показували, що серед гарячих солоних джерел може бути життя. Однак, результати нового дослідження заперечують цю теорію.

Як упевнені вчені, результати проведеної ними роботи виразно вказують на те, що в системі озер і ставків джерел Даллол не може бути ніякого життя. Навіть дуже велика вибірка не дозволила фахівцям виявити більш складні форми життя, ніж мікрофоссилії.

Кнопка «Наверх»
Закрыть