Технології

Аналітики пророкують скорочення світового ринку планшетів

У 2015 році обсяг світового ринку планшетних комп’ютерів в натуральному вираженні знизиться на 11,8%, передбачають аналітики Digitimes Research. Згідно з їх оцінками, поставки “таблеток” в нинішньому році будуть вимірюватися 244 млн штук, з яких близько 49 900 000 штук складуть пристрої Apple.

15-01-15-foto-600x450-1

Говорячи про фактори, що сприяють регресу, фахівці відзначили, що попит на висококласні планшети і моделі початкового рівня вже практично наситився, а набирають популярність великорозмірні смартфони і недорогі ноутбуки, які відволікають увагу споживачів.

[ads2] Відчутний спад очікується в сегменті 7-дюймових моделей – їх ринкова частка скоротиться з 51,3% у 2014 році до 44,3% в 2015. На думку аналітиків, меншим попитом буде користуватися як продукція Apple (планшети серії iPad mini), так і недорогі 7-дюймові моделі на базі Android. При цьому наголошується, що брендові виробники Android-пристроїв постраждають від зниження популярності компактних “таблеток” в меншій мірі, ніж їх конкуренти, які працюють за схемою white-box.

Разом з тим, в 2015 році очікується зростання попиту на планшети більш великого розміру – з діагоналлю екрана від 10 дюймів і більше. Однією з таких моделей стане 12,85-дюймовий iPad, вважають фахівці.

Аналізуючи ситуацію на ринку з точки зору операційних систем, аналітики додали, що в наступному році частка пристроїв під управлінням iOS і Android скоротиться, в той час як Microsoft зможе зміцнити свої позиції.

Читайте також: У 2015 році з’являться планшети з 8-ядерними чіпами і 64-бітною архітектурою

За оцінкою Digitimes Research, поставки планшетів на базі ОС Windows зростуть майже на 50% за рахунок висококласних гібридних моделей на базі чіпів Intel Core M, недорогих брендових планшетів і “безмарочних” пристроїв з високим співвідношенням ціна / продуктивність.

У дослідженні також йдеться, що в 2015 році на ринок буде випущено в цілому 40 млн планшетів, оснащених процесорами Intel, що на 50% більше торішнього результату.

Натхнення: dailycomm.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button