Всесвіт

Аналіз атмосфери екзопланети K2-18b показав, що вона може бути придатною для життя

Аналіз атмосфери суперземлі вказав на її можливу життєздатність

Астрономи вивчили атмосферу екзопланети, розташованої недалеко від нас, і виявили, що теоретично вона може містити воду в рідкій фазі, а значить, може бути придатною для життя.

ESA/Hubble, M. Kornmesser
K2?18b в художньому поданні

Екзопланета, про яку йде мова, називається K2-18b; вона знаходиться в 124 світлових роках від нас. Планета розташовується в зоні населеності, тобто в тій області у зірки, де умови можуть бути придатними для існування води в рідкій фазі. У минулому році астрономи детектували великі кількості водяної пари в атмосфері K2-18b.

K2-18b приблизно в 2,6 раза ширше нашої планети і в 8,6 раза більш масивна, що поміщає її — за розмірами — між Землею і Нептуном. Якою же планетою вона є: суперземля — великим кам’яним свтіом з тонкою атмосферою — або ж мінінептуном — планетою з невеликим кам’яним ядром і набагато більш щільною атмосферою? У новому дослідженні фахівці більш детально вивчили атмосферу K2-18b.

Як відзначають дослідники, водяна пара була детектована в атмосфері ряду екзопланет, проте навіть якщо планета знаходиться в зоні населеності, це не означає, що на її поверхні є слушні для життя умови. За словами вчених, особливо важливо визначити, чи може на поверхні тіла існувати вода в рідкій фазі.

Дослідники підтвердили, що атмосфера K2-18b багата воднем і містить безліч водяної пари. При цьому, що цікаво, таких хімічних речовин, як метан і аміак, в атмосфері даної екзопланети виявилося менше, ніж очікувалося.

Фахівці виявили, що водень становить не більше шести відсотків маси планети, при тому що може становити всього лише одну мільйонну частину маси; в останньому випадку шанси на те, що K2-18b життєздатна, підвищуються — показник порівнянний з таким у Землі. Багато сценаріїв, до яких прийшли науковці, описують K2-18b як водний світ — з океанами на поверхні, що мають тиск і температуру, схожі з такими у океанів на Землі.

Зазвичай астрономи шукають умови для можливого існування життя на кам’янистих планетах розміром з Землю; найбільш поширений тип екзопланет — суперземлі, і припущення про те, що на них може бути життя, може істотно розширити зону пошуків потенційно життєздатних світів.

Робота, присвячена новому дослідженню, була опублікована в журналі The Astrophysical Journal Letters; коротко про результати повідомляється в Кембриджського університету.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments