Інтернет

АНБ США створило власний «секретний Google»

АНБ США запустило власний пошуковий сервіс, який працює аналогічно Google.com. Доступ до пошукової системи мають тільки силові структури (такі як ФБР і ЦРУ). Про це повідомили представники видання The Intercept, пославшись на нову порцію документів, оприлюднених нещодавно Едвардом Сноуденом.

Система, що отримала позначення ICREACH, використовує для роботи базу, яка містить мільярди записів метаданих, що відносяться до особистого життя іноземних громадян. Також зібрані мільйони записів про громадян США, яким ніколи не пред’являли звинувачення.

foto_cikavosti_13.09.2014-012-06

Метадані, якими оперує пошукова система, включають мобільні телефони, електронну пошту, унікальні ідентифікатори SIM-карт і ін. Інформація може використовуватися для таємного відстеження переміщення пристроїв, складання списку близьких друзів або родичів, визначення політичних та релігійних уподобань.

Читайте також: Компанія Google працює над створенням бази, в якій будуть міститися всі знання людства

За допомогою спеціальних покажчиків користувачі пошукової системи можуть шукати дані, пов’язані з конкретними людьми. Наприклад, можна отримати список номерів, на які людина дзвонила за останні дні.

У документах наголошується, що працювати над створенням системи спеціалісти почали ще в 2005 році. Необхідність у запуску такого інструменту виникла, оскільки спецслужби вже могли збирати величезну кількість персональних даних, але не мали можливості швидко її аналізувати.

У 2007 році відбувся тестовий запуск ICREACH. Щорічний бюджет на утримання пошуковика визначено в інтервалі близько 2,5-4,5 мільйонів доларів. Про терміни запуску сервісу в повну силу поки не повідомляється.

Видання зазначає, що оприлюднені дані доводять, що АНБ вже багато років надає доступ до секретних даних іншим силовим структурам. При цьому доступ до ICREACH могли отримувати і країни, що входять в альянс Five Eyes: Канада, Австралія, Великобританія і Нова Зеландія.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button