Людина

Чим щасливіша дружина в шлюбі, тим більше задоволений життям чоловік

В подружніх парах, в яких дружина щаслива в шлюбі, чоловік має більш високу задоволеність від життя, повідомили американські дослідники з Мічиганського інституту соціальних досліджень.

foto_cikavosti_13.09.2014-08_resized

Вчені проаналізували дані, надані 394 парами, в яких щонайменше один з подружжя був старше 60 років. Дослідники оцінили загальну задоволеність життям і відчуття щастя учасниками. У свою чергу, якість сімейних відносин оцінювали за шістьма питаннями, в тому числі, як багато вони можуть розповісти своєму чоловікові, і наскільки їх чоловік викликає відчуття напруги.

Читайте також: Вчені з’ясували, скільки коштує щастя

В середньому, чоловіки і дружини оцінили свою загальну задоволеність життям як 5 з 6, і відчуття щастя було близько до 5 пунктів. Крім того, чоловіки частіше оціняли свої шлюбні стосунки трохи позитивніше, на відмінно від їх дружин. Також виявилося, що чим краще себе почувала дружина в шлюбі, тим вище був показник задоволеності життям у чоловіка. Найбільше були задоволені своїм сімейним життям чоловіки і дружини похилого віку.

Дослідження є одним з перших, яке вивчало вплив оцінок шлюбу обидва подружжя на психологічне благополуччя другої половинки серед літніх пар. На думку дослідників, якість шлюбу має далекосяжні наслідки для здоров’я і благополуччя людей похилого віку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button