Всесвіт

Аномалію на південному полюсі Місяця пов’язали з залишками стародавнього астероїда

Під поверхнею південного полюса Місяця, як виявили дослідники, знаходиться щось дивне і неймовірно щільне — можливо, залишки астероїда, який ударився об поверхню природного супутника Землі і сформував на ньому найбільший відомий кратер.

Йдеться про басейн Південний полюс — Ейткен, найбільшому відомому кратері. Під ним, як виявили дослідники, знаходиться щось неймовірно щільне. Такий висновок фахівці зробили на основі результатів спостережень місії GRAIL (Gravity Recovery and Interior Laboratory), а також спостережень орбітального апарату LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter).

Басейн Південний полюс — Ейткен тягнеться на 2 000 кілометрів на зворотному боці Місяця; передбачається, що цей кратер був утворений приблизно чотири мільярди років тому. Дослідники помітили аномалію маси в даній області, яка, можливо, пов’язана з кратером, а точніше, з астероїдом, який його сформували: згідно з припущенням, гравітаційна аномалія в цій області може бути викликана металом, що зберігається під поверхнею басейну Південного полюса — Ейткен, що залишився від цього астероїда і збереженим у мантії Місяця.

Є, втім, і інше можливе пояснення аномалії. Згідно з дослідниками, вона може бути також пов’язана з тим, що область кратера багата оксидами, які, ймовірно, утворилися, коли древній місячний океан магми остудилося й затвердів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button