Наука

Аномалії мозку після Covid-19 виявили на знімках МРТ

Використовуючи один з типів МРТ-візуалізацію, зважену по магнітній сприйнятливості, – вчені виявили у людей, які перенесли Covid-19, аномалії в структурі мозку. Найбільше змін спостерігалося в лобовій частці і стовбурі мозку. Вони зберігалися через пів року після одужання.

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, приблизно у кожної п’ятої дорослої людини після коронавірусної інфекції розвиваються довгострокові наслідки. Серед них  -такі неврологічні симптоми, як труднощі з мисленням і концентрацією уваги, головний біль, проблеми зі сном, запаморочення, зміна нюху або смаку, депресія і тривога. Однак дослідження показали, що Covid-19 може спричинити зміни в органах навіть у безсимптомних пацієнтів.

Тепер американські вчені провели довгострокове дослідження наслідків коронавірусного захворювання для головного мозку. Для цього використовували зважену за сприйнятливістю візуалізацію — це венографічна МРТ візуалізація. Такий метод дозволяє визначити, наскільки кров стане намагніченою в прикладеному магнітному полі, що дозволяє виявляти безліч неврологічних станів, включаючи мікрокрововиливи, судинні мальформації, пухлини мозку та інсульти.

Зміни в сприйнятливості областей мозку до магнітного поля можуть свідчити про локальні порушення. Наприклад, про аномальні кількості парамагнітних сполук або, навпаки, нестачі кальцію або заліза. Результати роботи автори представлять на щорічних зборах радіологічного товариства Північної Америки (RSNA).

Вчені досліджували зображення мозку 46 пацієнтів, які перенесли Covid-19, і 30 здорових людей, які виступили контрольною групою. Візуалізацію проводили протягом шести місяців після одужання. Найбільш частими довгостроковими симптомами у перехворілих були втома, а також проблеми зі сном, концентрацією уваги і пам’яттю.

Результати роботи показали, що у пацієнтів, які перенесли коронавірусну інфекцію, в лобовій частці і стовбурі мозку була значно підвищена сприйнятливість в порівнянні з людьми з контрольної групи. У лобовій частці порушення спостерігалися в першу чергу в структурі білої речовини.

Особливо виражені вони були в орбітальній частині нижньої лобової звивини, яка бере участь в мовній діяльності і пов’язана з різними когнітивними функціями, в тому числі з увагою, уявою і соціальними когнітивними процесами.

Дослідники також виявили значну різницю в сприйнятливості в області стовбура головного мозку, пов’язаної з багатьма важливими функціями організму, включаючи координацію ендокринної системи, передачу сенсорних і рухових сигналів в кору мозку і регуляцію циркадних ритмів.

У деяких пацієнтів ці зміни збереглися навіть через шість місяців після одужання. Тому тепер вчені планують повторно дослідити цих людей і з’ясувати, чи зберігаються ці аномалії протягом ще більш тривалого періоду часу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments