Всесвіт

Виявлені галактики, що порушують стандартну фізичну модель

Італійські вчені виявили дуже незвичайні властивості у ряду невеликих спіральних галактик. Відкриття не можна співвіднести з постулатами Стандартної моделі фізики.

скрін відео youtube.com

C висновками групи італійських вчених нас знайомить журнал MNRAS. Представляє інститут sissa Паоло Салуччі (Paolo Salucci) і його колеги звернули увагу на незвичайні властивості 36 міні-спіральних галактик, виявлених не так давно. Якщо бути точніше, мова йде про “дивну” поведінку таємничої темної матерії в цих зоряних мегаполісах. Самі вчені кажуть, що відкриття може бути «порталом, що веде у світ нової фізики».

Дослідники розглянули, як рухаються зірки в центральних областях і на околицях невеликих галактик, розміри яких менше розмірів Чумацького Шляху в десятки й навіть сотні разів. На свій подив фахівці виявили, що форма згустків темної матерії в цих мінігалактиках збігається з тим, як виглядають вони самі. Наприклад, при зосередженні видимої матерії в “Зоряному мегаполісі” в одному місці темна матерія робить те ж саме. А якщо галактика «розтягнута» і зірки знаходяться на великій відстані один від одного, то і темна матерія там має відповідну форму. «Це дуже сильний ефект, який не можна пояснити за допомогою стандартної моделі фізики», – говорить Паоло Салуччі.

В цілому, вчені поки не можуть пояснити дивну схожість структури звичайної матерії і її темної «сестри». При цьому дослідники відзначають, що схожий ефект також можна спостерігати й в більших галактиках.

Темна матерія є гіпотетичною формою матерії, що не випускає електромагнітного випромінювання і безпосередньо не взаємодіє з ним. Безпосередньо спостерігати темну матерію неможливо, однак, згідно з даними космічного апарату WMAP, наш Всесвіт складається з неї на 22%.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button