Здоров'я

У відомому фастфуді знайшли фталати: хімічні сполуки “б’ють” по печінці, викликають рак, астму

За даними досліджень, які провели американські вчені з Університету Джорджа Вашингтона, чотири з п’яти продуктів всесвітньо відомих підприємств швидкого харчування, таких, як McDonald’s, Burger King, Domino’s та інші містять фталати. Ці хімічні сполуки застосовують для надання гнучкості пластику. Їх використовують у сотнях продуктів, від вінілової підлоги та пластикової упаковки до мила та шампунів, пише myc.news.

Потрапляючи в організм людини, фталати певною мірою впливають на виникнення таких захворювань, як рак, пошкодження печінки, безпліддя, захворювання щитовидної залози, астма та зменшення розмірів яєчок. Особливу шкоду вони завдають дітям, викликаючи складнощі у розумовому розвитку, відхилення у поведінці та порушення уваги.

В організм людини фталати можуть потрапити з їжею та напоями, які контактували із пластиковою поверхнею, до складу якої вони входять. Маленькі діти піддаються впливу фталатів, коли повзають, торкаючись руками різних речей і кладучи в рот.

За даними досліджень групи вчених, надрукованим у Journal of Exposure Science and Environmental Epidemiology, з усіх популярних страв фаст-фуду м’ясні продукти вбирають більше фталатів, ніж картопляні та сирні.

З перевірених продуктів 81% включав фталат DnBP, який обумовлює високий ризик астматичних захворювань, а 70% містили DEHP, що викликає як зниження фертильності, так і інші порушення репродуктивної системи.

Незважаючи на спробу замістити шкідливі пластифікатори новими розробками, справжній вплив цих альтернативних пластифікаторів на здоров’я поки не відомий. Вчені також зазначили, що потрапляння шкідливих пластифікаторів у харчові продукти може статися як у процесі виробництва та упаковки, так і від пластикових рукавичок на руках працівників підприємств харчування.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button