Інтернет

Антени зв’язку 5G піднімуть в стратосферу на безпілотних літальних апаратах

Мабуть, противникам 5G, які спалювали вежі, тепер доведеться придумувати щось новеньке

Британські компанії Cambridge Consultants та Stratospheric Platforms Limited розробляють стратосферні безпілотні літальні апарати, які будуть здатні нести на борту базові станції стільникового зв’язку 5G.

Cambridge Consultants

За задумом британських інженерів, ретранслятор з активною фазованою антеною решіткою закріплюють на борту безпілотного літального апарату, який піднімається на висоту 18300 метрів і кружляє над заданою місцевістю. Завдяки водневій силовій установці і корпусу з композитних матеріалів дрон може безперервно перебувати в повітрі до тижня. У силовій установці використані паливні комірки неназваного автовиробника, конструкцію яких трохи допрацювали.

Осередки виробляють 49 кіловатів електроенергії, з яких 20 кВт потрібні антені, решта – бортовому обладнанню і двигунам. Антена з 2048 елементів, яка здатна забезпечити площу покриття радіусом до 140 кілометрів, успішно пройшла випробування: в ході тестування абонент підключався до мережі 4G LTE через літаючий на висоті 13,7 кілометра літак.

Система продемонструвала швидкість 70 мегабітів в секунду на звантаження і 20 на вивантаження даних. Підключення здійснювалося на частоті 2,1 гігагерца. Випробування в реальних умовах проходили в небі над Німеччиною на базі безпілотної модифікації турбогвинтового висотного розвідника H3Grob 520. Розробники стверджують, що серійна антена буде найбільшою з усіх антен комерційного призначення, яка піднімалася в повітря.

Безпілотник, який був би здатний зробити це, поки не існує навіть в якості прототипу – британці збираються побудувати його не раніше 2022 року, а до комерційної експлуатації приступити не раніше середини 2020-х років. Компанії-розробники вважають, що одним подібним безпілотником з базовою станцією 5G на борту можна покрити досить велику площу, а передачі сигналу з великої висоти не завадять будинки та інші перешкоди.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button