Інтернет

Вчені підтвердили розвиток депресії від інтернету

Відчуття сильної тривоги і депресія стають серйозною проблемою для молодого покоління ірландців. Про це свідчить дослідження, проведене школою психології при Університетському коледжі Дубліна (UCD) спільно з національною службою психічного здоров’я Jigsaw («Джігсоу»).

Опитування проводилося серед вікової категорії від 12 до 25 років, в ньому брали участь 19 тисяч молодих ірландців. Порівнявши нинішні результати з підсумками дослідження 2012 року, психологи зафіксували помітне зростання — приблизно в два рази — числа респондентів, які скаржилися на високий рівень тривожності і депресії. Серед дітей та підлітків віком 12 — 18 років таких виявилося 22%, від 18 до 25 років — 26%. Вчені також вказали на прямий зв’язок показників психічного здоров’я у дітей і підлітків з тим, скільки часу вони проводять за монітором комп’ютера в Інтернеті і соцмережах.

У тих, хто знаходиться в Мережі менше двох годин на день, ризик тривожних і депресивних станів набагато нижче, вказується в доповіді. Три години та більше, що проводяться за екраном щодня, майже завжди пов’язані з низьким рівнем фізичної активності, зменшенням часу на сон і як наслідок — частими депресіями, пригніченим або неспокійним станом. Серед опитаних підлітків приблизно половина спить по 6 — 7 годин на добу, що нижче норми для цього віку, що становить 8 — 10 годин. Близько 7% відсотків молодих ірландців присвячують сну лише 5 і менше годин.

На думку психологів, невдоволення своїм зовнішнім виглядом знижує самооцінку у підлітків і призводить до їх соціальної ізоляції і психологічних розладів. Якщо раніше це стосувалося в основному жіночої половини, то тепер занепокоєння за невідповідність свого тіла ідеалам характерно і для хлопчиків підліткового віку.

Кнопка «Наверх»
Закрыть