Земля

Величезний молюск з панциром у вигляді скріпки, який жив по 200 років

Величезний молюск з панциром у вигляді скріпки жив по 200 років в крейдяному періоді. Це з’ясувала пара дослідників з Університету Сіракузи. Лінда Івани і Емілі Артрук розповіли про свою роботу на онлайн-зустрічі Геологічного товариства Америки в цьому році, повідомляє Science X .

Вид, який вчені назвали Diplomoceras maximum жив приблизно 68 млн років тому в водах біля сучасної Антарктиди. До речі, він жив в той же час, що і Tyrannosaurus rex, в верхньому крейдовому періоді.

D. maximum був великою, схожою на кальмара істотою – його панцир був більше 1,5 метра у висоту. Він був амонітом і частиною нині вимерлої групи головоногих молюсків з щупальцями. D. maximum вимер одночасно з динозаврами, імовірно з тієї ж самої причини – через зіткнення Землі з астероїдом, який і утворив ударний кратер Чікшулуб.

Що особливо виділяло Diplomoceras, так це унікальна форма його раковини. Верхня частина вигнута як назад, так і вперед, нагадуючи скріпку. У цій новій роботі вчені відкрили ще дещо визначне в стародавньої істоти – його тривалість життя.

Намальована реконструкція типового морського середовища Антарктиди крейдяного періоду, в тому числі амоніту Diplomoceras в формі скріпки. Надано: Джеймс Маккей (jamesmckay.info).

Пара дослідників вивчала раковину примірника, який раніше був виявлений іншими дослідниками. В рамках своєї роботи вони досліджували її хімічний склад. Вчені виявили, повторювані ізотопні сигнатури. Дослідники припускають, що сигнатури утворювалися з метану, який щорічно потрапляє в воду з морського дна. Метан щорічно залишав слід, що покриває раковину D. maximum. Склавши кількість гребенів на раковині, утворених метаном, дослідники змогли обчислити її вік. Вони виявили, що особина D. maximum дожила приблизно до 200 років.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button