Інтернет

Як просувати новий сайт?

Якщо ви не SEO-профі, то в більшості випадків вам потрібно навчитися залучати відвідувачів на «новонароджений» сайт – на ваш власний веб-сервіс, інтернет-магазин, сайт вашої компанії. Нічого складного в цьому немає, проте потрібно правильно вибудувати стратегію з урахуванням підводних каменів.

10-09-15-foto-600x337-1

Проектування

Коли ви збираєтеся робити сайт, почніть зі «Статистики ключових слів». Перший інструмент – це просто статистика частотності пошукових запитів.

За допомогою цього інструменту ви зможете:
? розширити свій первісний список додатковими тематичними запитами;
? оцінити потенційний обсяг трафіку (пам’ятайте, що вершки знімає ТОП-3);
? оцінити рівень конкуренції і знайти сайти, з якими доведеться битися за десятку по потрібних запитах;
? прикинути щомісячний бюджет просування;
? скласти повний список ключових словосполучень, за якими ви будете просувати сайт і давати контекстну рекламу.

Останній пункт особливо важливий – це досить-таки інваріантна штука: люди як шукали, так і будуть шукати послуги та товари по певному набору ключових слів. Вартість, обсяг аудиторії (кількість потенційних клієнтів) – все це змінюється. А список ключевиков може тільки коригуватися, трохи доповнюватися, адаптуватися під нові пропозиції на вашому сайті і так далі. І якщо ви думаєте застосовувати SEO, то цей список повинен стати базою для ТЗ на структуру та контент сайту. Під кожне ключове слово потрібно органічно і витончено створити окрему сторінку з унікальним, читабельним і корисним відвідувачеві контентом. Маючи такі посадочні сторінки під кожне слово зі списку, та ще й пов’язані логічною внутрішньою ієрархією і структурою (категорії, перенесення посилального ваги зі сторінок з найменш важливими ключевиками на сторінки з найбільш важливими і конкурентними), ви отримуєте на 90% готовий до оптимізації сайт. Якщо ж вам дозволяє бюджет,  зможе надати вам повний спектр послуг для оформлення та просування сайту.

Внутрішня оптимізація

Довести готовність до просування до 100% можна за рахунок грамотної внутрішньої оптимізації. Про неї написані мегатонни статей. Пройдіться по всіх пунктах, усуньте знайдені недоліки. Ще одна важлива порада – подивіться, як виглядають і влаштовані сторінки поточних лідерів видачі потрібні вам запитам. Очевидно, що саме вони є кращими індикаторами поточних переваг пошукової системи.

Перший рік

Здавалося б, час починати битву за ТОП за найпривабливішими і жирним ВЧ-словами, але тут вступає в гру фактор віку сайту. Щоб протистояти black hat SEO («чорні», заборонені пошуковими методи – від дорвеїв і клоакинга до сінонімізірованного контенту накрутки поведінкових факторів ранжирування) і невтомним експериментаторам в цьому жанрі, пошуковикам довелося ввести фільтр для нових сайтів. Якби його не було, сумлінні власники, які вклали купу грошей і часу у розвиток своїх сайтів, постійно вилітали б з десятки під тиском зроблених вчора ресурсів, що експлуатують ту чи іншу діру в алгоритмі пошукової системи. Власне, фільтр практично блокує пошук дірок. Тому неможливість для молодого сайту вийти протягом першого року-півтора в ТОП по висококонкурентних запитах – не така вже велика ціна за відсутність у видачі створеного автоматично сміття.

З цього стає зрозуміло, що отримати серйозний трафік з природної видачі в перший рік не вийде. Але відвідувачі потрібні, тому доведеться залучати їх по-іншому – в першу чергу контекстну рекламу. Вона теж використовує список ключових слів, тому дозволяє відтестувати сайт і переконатися, що він успішно конвертує відвідувачів у покупців, видає хороші показники поведінкових критеріїв ранжирування (кількість відмов, глибина перегляду і час, проведений на сторінках) і так далі.

Але повністю забувати про SEO в перший рік – не найкращий вибір. Навпаки, поступово й акуратно нарощуючи масу посилань, можна буде швидко потрапити в десятку по всім необхідним словами, коли пошукова система зніме фільтр. Стратегія дуже проста: в перші місяці починайте з мінімального бюджету на самі низькочастотні і нізкоконкурентні запити. Коли вони вийдуть в ТОП, переходіть до середньочастотних, а через рік (або раніше, якщо пощастить) – до високочастотних.

Критерієм збільшення бюджету є рух у видачі до ТОП10. Але не намагайтеся пробитися всяку ціну – якщо сайт зупиниться в межах ТОП50 або ж ніяк не входить у десятку, то краще почекати, перевірити внутрішню оптимізацію, спробувати зробити масу посилань більш природною за рахунок посилань з авторитетних ресурсів, за якими будуть реально приходити люди, і т.п. Цілком можливо, що у вас вже достатній бюджет на посилання, просто пошуковик вважає, що сайт ще занадто молодий для найкращих місць у видачі.

До речі, при закупівлі посилань не проявляйте зайвого завзяття – якщо на новий сайт з нізвідки за пару тижнів з’являються сотні лінків, пошукова система може вважати це «посилальним вибухом» і накласти відповідний фільтр. Поступове нарощування маси посилань оптимальним (певним емпірично) чином можуть виконати тільки автоматизовані системи.

Висновки

Чим краще і якісніше виконувати абсолютно стандартні операції з розвитку сайту, збільшенню кількості сторінок і унікального цікавого контенту, нарощуванню обсягу посилань і внутрішньої оптимізації, тим швидше можна буде потрапити на кращі місця першої десятки. Так, в перший рік сайт не зможе позмагатися з лідерами за скільки-небудь «хлібні» запити, але за цей час при бажанні можна перетворити ресурс в ідеальну машину по перетворенню відвідувачів у покупців і підтягнути всі значущі фактори ранжирування на конкурентоспроможний рівень. А відвідувачів можна отримувати з більш дорогих ніж SEO, але й володіють унікальними перевагами джерел типу контекстної реклами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button