Здоров'я

Антибіотики підвищують ризик серцевого нападу та інсульту

Нове дослідження, опубліковане в European Heart Journal показало, що жінки середнього віку (від 40 років і старше), які приймають антибіотики протягом двох місяців і більше (не обов’язково підряд), мають найбільший ризик серцево-судинних захворювань.

Ймовірна причина полягає в тому, що антибіотики значною мірою змінюють баланс мікробіоти кишківника, руйнуючи «хороші» мікроби. Між тим, раніше вже було доведено зв’язок між змінами в макробіотичному середовищі кишківнику і запаленням, а також звуженням кровоносних судин, інсульт і хворобами серця.

Але чому тільки у жінок? Річ у тому, що вивчалися дані саме жінок, а точніше, 36429 медсестер, які брали участь у дослідженні здоров’я з 2004 року по 2012 рік. Вчені розділили їх на чотири групи: ті, хто ніколи не приймав антибіотики; ті, хто приймав їх менш як 15 днів; від 15 днів до двох місяців; або протягом двох місяців і довше. Протягом періоду спостереження, який склав майже вісім років, у 1056 учасниць розвинулося серцево-судинне захворювання.

Після коригувань з урахуванням факторів, здатних вплинути на результати, начебто віку, раси, статі, дієти, способу життя, причин застосування антибіотиків, надмірної ваги, інших захворювань та приймання ліків, дослідники виявили, що жінки, які використовували антибіотики протягом двох місяців або довше після 40 років, мали ризик розвитку серцево-судинних захворювань майже на 30 % вище, у порівнянні з жінками, які не приймали антибіотики.

Вчені припускають, що тут зіграв свою роль кумулятивний, тобто накопичувальний ефект, коли шкода від антибіотиків накопичується поступово.

Дослідники закликають по можливості обходитися без застосування антибактеріальних препаратів. Очевидно, що така можливість є, оскільки найпоширенішими причинами використання антибіотиків були названі звичайні респіраторні інфекції, інфекції сечовивідних шляхів і проблеми з зубами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button