Наука

Науковий експеримент прийняли за атаку інопланетних кораблів

Війна світів: довгоочікуваний експеримент NASA прийняли за атаку інопланетних кораблів.

5 квітня з території космічного центру Аннейа (And?ya Space Center) фахівцями НАСА був успішно запущений експеримент AZURE (Auroral Zone Upwelling Rocket Experiment). Основна мета цього експерименту — вимірювання потоків заряджених частинок в іоносфері, а також вимірювання щільності і температури атмосфери. З цією метою в повітря були запущені ракети, які на висоті 115-250 кілометрів розпорошили частинки триметилалюмінія і суміші барію та стронцію.

З допомогою триметилалюмінія запустилася реакція хімічної люмінесценції, яка робить повітря «видимим». Іонізований барій створив пурпурно-червоні хмари, які дозволили відстежувати рух потоків іонів в атмосфері. Неіонізований барій, у свою чергу, створив блакитне світіння, яке посилилося стронцієм. Разом вони виступили маркером для спостереження за нейтральними частками.

Різнокольорові хмари, які виникли в небі над Норвегією, дозволили вченим зібрати інформацію про вертикальні і горизонтальні потоки частинок у двох ключових областях іоносфери в діапазоні різних висот, а також краще зрозуміти процеси виникнення полярних сяйв.

Проте ж — поки астрофізики збирали дані — місцеві жителі вирішили, що на Землю почалося вторгнення інопланетян. Когось півгодинне «шоу» привело в захват, а хтось знатно налякався.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button