Здоров'я

Три чашки кави в день захистять від діабету

Новий науковий огляд показує, що вживання трьох або чотирьох чашок кави щодня знижує ризик розвитку діабету 2 типу. Щоб прийти до такого висновку, фахівці розглянули 30 досліджень, в яких взяли участь майже 1,2 мільйона осіб. Робота проходила під керівництвом фахівців з Інституту наукової інформації про каву, який був створений у 1990 році.

Фахівці виявили, що вживання трьох або чотирьох чашок кави з кофеїном пов’язано з 27%-ним скороченням ймовірності виникнення діабету. При цьому даний ефект спостерігався як у чоловіків, так і у жінок, але у жінок був виражений в дещо більшій мірі. Тим не менш, сприятливий вплив на здоров’я також було виявлено і при вживанні аналогічної кількості кави без кофеїну. За словами експертів, ризик розвитку діабету знижувався на 7% з кожної додатковою чашкою вживаної кави. Еспресо, латте і капучіно названі вченими однаково корисними, тим не менш, додавати цукор або солодкий сироп в напій не рекомендується.

Вчені вважають, що різні сполуки, які у великій кількості присутні в каві, можуть надавати антиоксидантну або протизапальну дію на організм. Так, хлорогенова кислота та тригонелін допомагають нормалізувати рівень інсуліну і глюкози в крові. Також було висунуто припущення про те, що кава може збільшувати різноманітність кишкового мікробіома у людей. Крім цього з’єднання під назвою кафестол покращує поглинання глюкози в м’язах.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»