Здоров'я

Головні міфи про здоров’я печінки

Один з найважливіших людських органів — печінка. Від її роботи залежить наш загальний стан. Сьогодні розповімо про головні міфи цього життєво важливого органу.

Якщо я не п’ю, з моєю печінкою буде все гаразд

Один з міфів, у який вірять абсолютні непитущі. Алкоголь, безумовно, впливає на роботу життєво важливого органу. При регулярному вживанні спиртних напоїв в клітинах печінки скупчується жир. Статистика, отримана в результаті численних досліджень, говорить про те, що любителі спиртного схильні до різних захворювань, які провокує алкоголь. Близько 30 % схильні до алкогольного гепатиту, а кожен п’ятий алкоголік схильний до ризику цирозу печінки. Однак, людям, які зовсім не вживають не варто думати, що вони знаходяться поза зоною ризику. Набагато більшу небезпеку несе жирна та солодка їжа, яку люблять більшість людей. Серед тих, хто може отримати проблеми з печінкою і люди, які страждають ожирінням і хворіють на цукровий діабет. Обережно слід приймати і ліки, переконавшись в тому, що в таблетках немає ніяких протипоказань для вашої печінки.

Якщо регулярно здавати аналізи крові, лікарі вчасно виявлять неполадки в печінці

Це загальна омана. Безумовно, регулярно здаючи аналізи крові, ми можемо убезпечити себе від багатьох захворювань, які можна виявити вже на початковому рівні, але простий аналіз крові не дасть якоїсь цінної інформації. Допомогти виявити проблеми з печінкою може тільки біохімічний аналіз, але лікарі призначають його тільки в тому випадку, якщо у вас дійсно є симптоми, що свідчать про серйозне захворювання. Людям, чий вік перевалив за тридцять, необхідно здавати такий аналіз щонайменше раз на рік в профілактичних цілях.

Для печінки небезпечний тільки міцний алкоголь

Чергова помилка. Насправді, ступінь шкоди залежить від регулярності вживання і дозування алкогольних напоїв. Печінка уражається у тих, хто щодня п’є по три кухлі пива або 150 грамів горілки, протягом двадцяти років. Хоча, потрібно зауважити, що це середньостатистичні показники, а конкретно потрібно брати індивідуальність кожної людини. Багато чого залежить ще й від загального здоров’я, маси тіла, спадкових захворювань. Для когось й менші дози можуть стати проблемними, а хтось може пити відрами, і його не буде турбувати печінка ніколи. Єдине, що необхідно знати всім, ризик вище, якщо вживати алкоголь на порожній шлунок. А ще ураження печінкових тканин швидше відбувається в тих людей, чия вага вище норми.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button