Здоров'я

Антитіла до коронавірусу викликають тромбози

Вчені виявили, що антитіла, що виробляються імунною системою для боротьби з коронавірусом, активують утворення тромбоцитів. Це призводить до виникнення згустків і тромбів в кровоносних судинах. Вчені знайшли причини утворення тромбоцитів і запропонували метод лікування.

Група дослідників з Державного університету в Редінгу (Великобританія) і університетської лікарні в Амстердамі опублікувала статтю в журналі Blood, в якій розповідається, що антитіла, що виробляються для захисту від SARS-CoV-2, викликають фатальні тромби у пацієнтів з тяжкою формою захворювання. Антитіла активують роботу тромбоцитів – клітин крові, що відповідають за її згортання. Ця активність і призводить до серйозних проблем зі здоров’ям: інсультів і серцевих нападів.

Вчені взяли антитіла у хворих коронавірусом і виявили на поверхні молекули невеликих цукрів, що не спостерігаються у здорових людей. Тоді дослідники ввели клоновані антитіла в клітини крові, взяті у донорів, і побачили різке збільшення активності тромбоцитів.

Таку реакцію можна уповільнити: вчені обробили кров в лабораторії активними компонентами різних ліків, які придушили функції тромбоцитів. Це означає, що ліки, які використовуються зараз для лікування порушень імунної системи, можуть зупинити надмірне вироблення тромбоцитів.

Саме утворення тромбів часто стає причиною смерті при COVID-19. «Наші дослідження тромбоцитів в лабораторії встановлюють важливі механізми, які пояснюють, як і чому можуть виникати небезпечні тромби у тяжкохворих з COVID-19, і, що важливо, також дає підказки щодо того, як це можна запобігти», – пояснив професор Джон Гіббінс, директор Інституту серцево-судинних і метаболічних досліджень Університету Редінга.

На основі цих даних Імперський коледж Лондона й Імперський коледж Фонду національної системи охорони здоров’я запустили велике дослідження під назвою MATIS. Воно передбачає клінічне випробування препаратів по всій Великобританії, які повинні знизити активність тромбоцитів у тяжкохворих COVID-19.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button