Здоров'я

Порушення обміну речовин: що робити

Люди починають замислюватися про проблеми, пов’язані з роботою метаболізму, коли стикаються з сильною і постійною втомою, занадто часто забувають важливі речі і починають втрачати багато волосся, погіршується стан шкіри, нігтів. Насправді ж людина найчастіше намагається розібратися з метаболізмом, коли у неї не виходить позбутися від зайвих кілограмів. Всі думають лише про швидкість обміну речовин, але не замислюються про інші показники. Якщо повільний метаболізм — погано, починає швидко приходити зайва вага. А от коли він стає швидким можна їсти і худнути — відмінний варіант! Так думає людина, яка має поверхневе уявлення про обмін речовин та його роботу. Він же є складним процес, який має безліч нюансів. Метаболізм може характеризувати не тільки швидкість протікання, але і якість.

Метаболізмом називають всі процеси, що відбуваються в організмі, дозволяють робити зі звичної їжі, споживаної людиною, потрібну для здійснення життєдіяльності енергію. Сам процес виглядає трохи складніше, ніж може здатися. В їжі є білки, жири, вуглеводи, різні корисні і не дуже речовини, вітаміни і мінерали. Всі перераховані речовини починають розпадатися під дією ферментів, коли вони потрапляють у травну систему. Потім залишки потрапляють у кров, а з допомогою неї вже приходять у кожну клітину організму.

Ці клітини мають спеціальну реакцію на їжу, вони можуть відкриватися, відмовлятися від харчування і з за підтримки кисню окислювати весь процес. В кінці залишається енергія — вона дає можливість знову запускати вже звичний процес, схожий на нескінченне коло. Організм завдяки йому може нормально працювати, а людина дихає, працює, намагається проявляти активність. Після окислення в клітинах так само починають з’являтися різноманітні продукти розпаду. До них відносять молочна кислота, вода, сіль. Вони можуть повертатися в кров, а кров поступово переносить їх до печінки, легенів та інших органів. Так в ідеалі виглядає нормальний і закінчений процес.

Порушенням обміну речовин називають появу збою на одному з етапів метаболізму. Часто людині не вистачає певних речовин для нормального розщеплення їжі та швидкої доставляння її в кровотік. У крові ж може бути недостатньо кисню. З-за цього клітини не справляються з окисленням поживних речовин, вони не можуть отримати з них енергію, що потрібна для нормальної роботи тіла. Буває, що клітини відмовляються приймати харчування, коли кров вже доставила перероблені продукти. Ці продукти розпаду навіть можуть почати отруювати організм зсередини. Варіантів розвитку ситуації та появи певних порушень дуже багато. Але вони розповідають про те, що клітинам не вистачає або йде в надлишок певних речовин. Все це негативно позначається на можливості займатися звичними справами, а здоров’я поступово починає здавати.

Кнопка «Наверх»